Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yüksek lisans hakkında..

Konu, 'Mesleki Deneyimleriniz' kısmında brcevre tarafından paylaşıldı.

 1. brcevre

  brcevre CMNet Üyesi

  bu sene çevre son senedeyim alese gireceğim.. akademisyen olmak istemiyorum. ama kendime bişiler katmak istiyorum. bu yuzden yuksek yapmayı dusunuyorum. itü de '' Mühendislik Yönetimi Tezsiz (II. Öğretim) Lisansüstü Programı'' varmış. gelecekte iş alanımda benim işime yarar mı bana bir artısı olur mu bu programın?
  ya da başka programlara mı yönelmeliyim? işletme, işletme mühendisliği, endüstri muhendisliği. inşaat muhendisliği gibi..
   
 2. Burcu Atay

  Burcu Atay Misafir

  bence işletme mühendisliği ya da endüstri mühendisliği alanında yap. yani ne kadar idealistsin çevre mühendisi olma konusunda bilmiyorum ama emin ol çevre mühendisi olarak kalmamayı tercih edeceğin zamanlar gelebilir ilerleyen yaşlarında.

  benim şahsi önerim işletme/endüstri mühendisliği alanında yapman olur..
   
 3. brcevre

  brcevre CMNet Üyesi

  cevre muhendıslıgı alanında cok bır idealistliğim yok acıkcası.. meslegımı sevıyorum ama onumde acı gerceklerde var bunu gormezlıkten gelemıyorum.
  tesk ederım tavsıyenız ıcın :)
   
 4. aşkınmstk

  aşkınmstk CMNet Üyesi

  Süleyman Demirel Üniversitesinde Çevre Mühendisliği son sınıf öğrencisiyim bu sene sonunda ALES sınavına girip yüksek lisans yapmak istemekteyim, ancak bölümümde ne üstüne yüksek lisans yapmalıyım, bilemiyorum, Çevre mühendisliğinin hangi alanının önü daha açık karar veremiyorum. Birde iş güvenliği ve sağlığı konusunda yüksek lisans yaparsam çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı ve benzeri kursların sınavına girmeden B sınıfı iş güvenliği uzamanı olabilirmişim, bu ne kadar doğrudur?
  Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler.
   
 5. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Mesleğin hangi bölümünün önü açık kısmı tamamen sana bağlı bu nedenle yorum yapmayacağım. Benzer sorular yazılmıştı onlarıda inceleyebilirsin.

  İş güv. konusunda yüksek lisans yaparsan doğrudan b sınıfı uzmanlık sınavına katılabilirsin.
   
Yüksek lisans hakkında.. konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Yüksek Lisans !!

  Merhaba arkadaşlar. Ben Yüksek lisans yapmayı düşünüyorum da. İşletme veya yüksek çevre müh. ünvanı yada buna benzer artık ne üzerine yapılabilir onuda bilmiyorum. onun için hangi sınavlara girmem gerekiyor. Yada tam olarak neler yapmam gerekiyor. Bilen yada yapan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.
 2. Yüksek lisans hk.

  Arkadaşlar çevre muhendisliğinde yüksek lisans yapmış olanlar bu konuda bana yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Birinci konu yüksek lisans için ne tür şartlar gereklidir. Örneğin ales ten min. kaç puan alınması gerekir. Ales hangi bölümleri yapmak gerekir ? ( say1 say2, söz1 vs. ) İngilizce olmazsa olmazlardan birtanesidir. kpds yada üds için min. ne kadar puan alınması gerekir? Ve Örneğin ben...
 3. Yüksek lisans

  arkadaşlar çevre mühendisliğini bitirince hangi bölümlerde yüksek lisans yapılabiliryor? bilgilendirirseniz sevinirim.
 4. Yüksek lisans hakkında bir kaç soru

  yüksek lisans yapmak istiyorum.çevrede mi yapsam daha çok faydası olur yoksa başka bir bölümde mi ? mesela dokuz eylül üniversitesi inşaat mühendisliği yüksek lisans programlarından hidrolik-hidroloji ve su kaynakları bölümü çevreye kontejyan vermiş.bu bölümde yüksek yapsam bana ne gibi bir kazancı olur.yani vizyon genişlemesinden bahsetmiyorum.piyasada avantajım olur mu ? bir baraj...
 5. Yüksek Lisans

  Herkese merhaba, Yüksek lisansını yurt dışında ve inşaat alanı üzerine yapmış kişiler var mı ?