Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yüksek Lisans ile Akustik Uzmanlık

Konu, 'Gürültü Kirliliği ve Kontrolü' kısmında WalkMan tarafından paylaşıldı.

 1. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi Yönetmeliği Madde 39.

  (3) Bakanlıkça hazırlanan ve duyurulan uzmanlığa yönelik konularda teorik ve/veya uygulamalı çalışmalar yapmış öğretim görevlileri ile bu konularda yüksek lisans ve doktora programlarını tamamlamış kişiler akustik uzman kapsamında değerlendirilir.

  Bu konuda çalışma yapan arkadaşlardan bilgi rica ediyorum mümkünse. Şimdi Yüksek Lisans programına başladık diyelim. Akustik Uzman olmak için genel bir şey var söylenen. " Yüksek Lisansını o konuda yap " .

  Tamam da hangi konuda ve nasıl ? Yani tutup da Yüksek Lisansa başlayıp " Ben gürültü kirliliğinin insan sağlığı üzerindeki etkilerini inceleyen bir tez hazırlayım" denilince o konuda uzman olunabilecğeini sanmıyorum. Bakanlığın sitesine de baktım " duyurulan uzmanlığa yönelik konular" ile ilgili bir şey bulamadım. Bilgisi olan, bu şekilde uzmanlık belgesi alan veya alma yolunda ilerleyen arkadaşlardan fikir paylaşımı alabilir miyiz ?
   
Yüksek Lisans ile Akustik Uzmanlık konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Yüksek lisans

  Arkadaşlar merhaba, Mühendislik yönetiminde yapılan yüksek lisansın ne gibi faydaları olabilir.Bu konuda tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?
 2. Yüksek lisans hk.

  Arkadaşlar çevre muhendisliğinde yüksek lisans yapmış olanlar bu konuda bana yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Birinci konu yüksek lisans için ne tür şartlar gereklidir. Örneğin ales ten min. kaç puan alınması gerekir. Ales hangi bölümleri yapmak gerekir ? ( say1 say2, söz1 vs. ) İngilizce olmazsa olmazlardan birtanesidir. kpds yada üds için min. ne kadar puan alınması gerekir? Ve Örneğin ben...
 3. İSG yüksek lisans-B sınıfı uzmanlık sınavına girme hakkı

  Merhaba arkadaşlar, Marmara'dan yeni mezun oldum. İSG üzerine yüksek lisans yapmak istiyorum. Yönetmeliklerdeki son durum nedir? Doğrudan B sınıfı uzmanlık sınavına girme hakkı hala devam etmekte mi yoksa C sınıfından mı başlamam gerekiyor? Bilgisi olan ?
 4. Yüksek Lisans

  Herkese merhaba, Yüksek lisansını yurt dışında ve inşaat alanı üzerine yapmış kişiler var mı ?
 5. Isg yüksek lisans

  Merhaba arkadaşlar. Birkaç sorum olacaktı. İsg yüksek lisansı konusunda aranızda araştırma yapan yada bu konu üzerinde çalışan varmı acaba?? zaten yüksek lisans yapmak istiyorum bununda istediğim bir bölümde yapmak istiyorum. oda isg.