Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yüksek lisans ile b sınıfı belgeye geçiş

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Recep Harmandar tarafından paylaşıldı.

1. Recep Harmandar

Recep Harmandar CMNet Üyesi

b) (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi;
    1) (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesiyle en az üç yıl fiilen görev yaptığını iş
    güvenliği uzmanlığı sözleşmesi ile belgeleyen ve (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimine
    katılarak yapılacak (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında başarılı olan mühendis,
    mimar veya teknik elemanlara,
    2) İş sağlığı ve güvenliği veya iş güvenliği alanında yüksek lisans yapmış olan
    mühendis, mimar veya teknik elemanlardan (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı için yapılacak sınavda başarılı olanlara,

Yüksek lisans yapmayı düşünüyorum bu maddeden yararlanmak için illa işci sağlığı ve güvenliği bölümünden mi yapmam lazım ??

Kendi bölümümüzde isg ile ilgili bir konuda yaptığımızda bu maddeden faydalanabilirmiyiz ..?

2. Ahmet Urun

Ahmet Urun CMNet Üyesi

bu maddededen yararlanabilmen için sadece iş sağlığı ve güvenliği veya iş güvenliği alanında yüksek lisans yapman gerekiyor. Yüksek lisans bittiğinde b sınıfı uzmanlık sınavına girme hakkı kazanıyorsun.

Orhan Yılmaz 2 bunu beğendi.
  3. yunis

yunis CMNet Üyesi

Arkadaşlar isg yüksek lisans yapanların B sertifikası ile ilgili Bakanlık sınavına kaç kez sınava giriş hakkı var kaynak olarak nerede yazıyor bilen varmı

4. Emre Özer

Emre Özer CMNet Üyesi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde var.yeni başladı hatta.Linki ise şöyle: http://www2.ogu.edu.tr/~fenenst/IS_SAGLIGI_DERSLER.htm 25 kişi almış 15 de özel öğrenciden alınmış.Dönem ücreti 1100 TL civarı.Akşam 6'dan sonra haftada 4 gün.ALES ve YDS şartı yok.

Yüksek lisans ile b sınıfı belgeye geçiş konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Yüksek lisans hk.

Arkadaşlar çevre muhendisliğinde yüksek lisans yapmış olanlar bu konuda bana yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Birinci konu yüksek lisans için ne tür şartlar gereklidir. Örneğin ales ten min. kaç puan alınması gerekir. Ales hangi bölümleri yapmak gerekir ? ( say1 say2, söz1 vs. ) İngilizce olmazsa olmazlardan birtanesidir. kpds yada üds için min. ne kadar puan alınması gerekir? Ve Örneğin ben...
  2. Yüksek lisans

arkadaşlar çevre mühendisliğini bitirince hangi bölümlerde yüksek lisans yapılabiliryor? bilgilendirirseniz sevinirim.
  3. İSG yüksek lisans-B sınıfı uzmanlık sınavına girme hakkı

Merhaba arkadaşlar, Marmara'dan yeni mezun oldum. İSG üzerine yüksek lisans yapmak istiyorum. Yönetmeliklerdeki son durum nedir? Doğrudan B sınıfı uzmanlık sınavına girme hakkı hala devam etmekte mi yoksa C sınıfından mı başlamam gerekiyor? Bilgisi olan ?
  4. Isg yüksek lisans

Merhaba arkadaşlar. Birkaç sorum olacaktı. İsg yüksek lisansı konusunda aranızda araştırma yapan yada bu konu üzerinde çalışan varmı acaba?? zaten yüksek lisans yapmak istiyorum bununda istediğim bir bölümde yapmak istiyorum. oda isg.
  5. Yüksek lisans

Özel herhangi bir üniversitede çevre mühendisliği yüksek lisansı yapmam, ileriki aşamalarda öğretim görevlisi olmamı etkileyebilir mi?