• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Yuksek lisans isg ile b sınıfı isg uzmanı olmak

deniz yaman

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
belediye
Arkadaşlar Merhaba..
Size bir konuda danışmak istiyorum. Öncelikle Çevre Mühendisi olarak İSG sertifikası olmazsa olmazımız mıdır sizce? ve bir kursa gidip C sınıfı olmak yerine yüksek lisans ile B sınıfı olmak ve onu kullanmasak bile alıp bir kenarda dursa mı? 2020 den sonra hepimize zorunlu olacak söylentisi var. sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yüksek Lisans ile B sınıfı olanlarınız var mı? getirisi nelerdir?

@GüldenASLAN yüksek lisans mevzusunu duymuştum, ancak C olmayan bir uzmanın yüksek lisans ile B olduğunu yeni öğrendim.
1 yılda B olunuyor mu peki?
Ben 1 yıldır C olarak çalışıyorum.
Devam zorunluluğu var mı programa?

@Kübra Kayapınar uzaktan da mı varmış :) ay benim cahilliğim.
Kaç aydır süresi? ne zaman başvuruluyor? ales vs. gerekli mi?

@Gülay

Ben Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde yapıyorum biz üç dönemde mezun oluyoruz yani 1 buçuk sene gibi bir sürede uzman oluyoruz, devam malesef bizim okulda katı bir şekilde zorunlu. Ales+ yds ile girdim ben.

İstanbul'da bazı özel üniversiteler devamsızlığı çok sıkıtı yapmadan 6 ayda mezun ediyor bir yıla kalmadan uzman olabiliyorsunuz. Tabi onlarda da devlet üniversitelerine nazaran fiyat daha tuzlu oluyor.

@Gülay Gülay Hanım neden cahillik olsun; hem siz şuan sektördesiniz işi öğreniyorsunuz ve belgenizin süresi doluyor ne güzel.

Artık tezsiz yüksek lisans diye bir kavram var; size ikinci öğretim ya da uzaktan eğitim imkanı sunuyorlar. Aslında çokta iyi bir şey değil, üniversiteler bu işi ticarete döktü maalesef ki.

Benim okuduğum okulda başarılı olmam halinde 1 yıl, yani 2 dönemde mezun olabiliyorum. Ama arkadaşlardan duyduğum kadarıyla 6 ay da mezun eden de var, 1,5 yılda da. Her hangi bir başvuru şartı yok, sadece ücretten haber ver deniyor. :(

Başvuru sürece üni'den üniye farklılık gösteriyor. Sitelerini ziyaret edin.

@GüldenASLAN @Kübra Kayapınar Uzaktan bana mantıklı geliyor şu halde, çalışırken çok zor okul.
2019 da C ler tehlikeli sınıfa bakamayacak malesef benim 9 ay kadar açığım kalıyor.He tarih ertelenir mi bilemem ama 2019 da B olmam gerekli bu da yüksek lisansla olacak.
Teşekkür ederim hanımlar, benim için aydınlatıcı oldu :)

@hsyncanceylan
her üniye göre değişiyor şuan 4bin lira ile 6 bın lira arası devlet üni. özelde fiyat biraz daha yüksek kredi başı değişiyor.

biraz araştırırsanız neden bu kadar c sınıfı olduğunu anlarsınız tabi yapan devlet olunca meşru hani adalet hani demokrasi ...

çevre mühendisleri bu halde olmayı hak ediyor kendi kendimizi erittik

@Ferhat Elçi
iş veren kısıtlı ve seçici olunca aslında bu olaylar çıkıyor. isg diyorlar hepimiz oraya asılıyoruz.. tehlikeli madde taşıma sertifikası dediler ona saldırdık. ve aklıma gelmeyen daha niceleri.. ne denir ki.. sadece mühendis olarak diplomamız ile iş yapmak varken bizler ektralar peşindeyiz.. üzücü ama yapacak birşey yok..

@GüldenASLAN Ben şuanda Çevre Mühendisliğinde yüksek lisans yapıyorum. Aynı zamanda isg yüksek lisans yapabilirmiyim ? Ya da Çevre Müh. Yüksek lisans bittiğinde isg B Sınıfının sınavına girebilirmiyim ?

@Gökalp Minik
tezli yuksek lisans yaparken tezsiz yuksek lisans yapabilirsiniz. bittiğinde de B sınıfı sınava girersiniz başarılı olursanız B sınıfı uzmansınız

@Gökalp Minik Çevre Müh. bittiğinde giremezsiniz İSG yuksek lisans yapmış olmanız gerek