• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Yuksek lisans isg ile b sınıfı isg uzmanı olmak

deniz yaman

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
belediye
Arkadaşlar Merhaba..
Size bir konuda danışmak istiyorum. Öncelikle Çevre Mühendisi olarak İSG sertifikası olmazsa olmazımız mıdır sizce? ve bir kursa gidip C sınıfı olmak yerine yüksek lisans ile B sınıfı olmak ve onu kullanmasak bile alıp bir kenarda dursa mı? 2020 den sonra hepimize zorunlu olacak söylentisi var. sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yüksek Lisans ile B sınıfı olanlarınız var mı? getirisi nelerdir?

Merhaba arkadaşlar asü İSG tezsiz y.l programını bitirdim bence kullanmasanızda alın köşede dursun.
Bu konuda yeniyüzyıl üni 6 ayda bitiyormuş ayrıca tamamen uzaktan eğitim yok fakat dersleri uzaktan eğitim olan üni olarak ktü varmış yeniyüzyılda aynı şekilde bilginize

Önceden böyle bir şey yoktu şu anda yl yaptığımızda b sınıfı isg uzmanı olabiliyor muyuz? İSG sınavı oluyor mu sonucunda?

Merhaba arkadaşlar, b sınıfı olabilmek icin yuksek lisansi bitirmek sart mi yoksa yuksek lisans yaparkende b olabilmek icin sinava girebiliyor muyuz?

@gizcev

Yüksek Lisansı bitirmeniz ve ardından B sınıfı için sınava girip başarılı olmanız gerekir.

@mühendiss

Ben de çevre görevlisi belgesi aldım ama şu an çalıştığım iş yerinde çalışmak için bu belgeye ihtiyacım yok. Belgem olmasa da çalışabilirdim. Belgesi olmayıp yıllardır çevre mühendisi olarak çalışan tanıdığım da mevcut. Zorunluluk söz konusu olmadı yani.

@Fatih Koçak

isg yüksek lisansıda iptal ozaman ben askere gidiyorum herkes hakkını helal etsin..

Merhaba arkadaşlar,
İsg için yüksek lisans yapmayı düşünüyorum sormak istediğim tezli isg ve tezsiz isg arasındaki fark lar nedir hangisi daha avantajlı?

Eren üstadım merhaba, tezli ve tezsiz yüksek lisans arasındaki fark aşağıda yer almaktadır;

Tezli Yüksek Lisans Programı

Tezli yüksek lisans programı öğrenim gören kişinin bilimsel araştırmalar ışığında bilgilere erişme, bilgiyi değerlendirme ve bilgiyi yorumlama yeteneğini kazanmasına olanak sağlar. Tezli yüksek lisans başvurusu yapmak için ALES sınavına girip yeterli puanı almak ve başvurulan programın gerek duyduğu kriterleri yerine getirmek gerekmektedir.

Tezsiz Yüksek Lisans

Tezsiz yüksek lisans programı mezun olunan eğitim alanında veya farklı bir alanda akademik düzeyde bilginin uygulamaya çevrilmesinin hedeflendiği lisans üstü eğitim biçimidir. Tezli yüksek lisans programındaki gibi ALES sınavı şartı aranmamaktadır. Tez yazılması yerine dönem projesi yapılır.