Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yüksek lisans

Konu, 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' kısmında gencay tarafından paylaşıldı.

 1. gencay

  gencay Misafir

  arkadaşlar çevre mühendisliğini bitirince hangi bölümlerde yüksek lisans yapılabiliryor? bilgilendirirseniz sevinirim.
   
 2. gencay

  gencay Misafir

  bilen kimse yok mu
   
 3. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Üniversitesine göre değişiyor. Kimya, inşaat, enerji birçok bölüm var..
   
 4. gencay

  gencay Misafir

  endüstri müh ?
   
 5. Hülya Arslan

  Hülya Arslan CMNet Üyesi

  üniversite kabul ediyorsa başvurabiliyorsun, ben başvurdum. bakalım kabul edilecek mi ama :) neyse isteyenin bir yüzü vermeyenin 2 yüzü kara demişler.
   
 6. pinar.erdogan

  pinar.erdogan CMNet Üyesi

  Her üniversite'de değişik programlar oluyor. Bence bunu yüksek lisansı yapmak istediğin okulun öğrenci işlerine, hatta bölüm sekreterliğine sorsan çok daha sağlıklı bir bilgi alabilirsin. Bir de; yüksek lisansı nasıl yapacağın önemli tabii. Tezli mi yoksa tezsiz mi istiyorsun? İkisi için de istenilen sınavlar var mesela. Tezsiz yüksek lisansta açılan bölümler daha az oluyor genelde ve ikinci öğretim olarak yapma olanağın da çok yüksek.
   
Yüksek lisans konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Yüksek lisans

  Arkadaşlar merhaba, Mühendislik yönetiminde yapılan yüksek lisansın ne gibi faydaları olabilir.Bu konuda tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?
 2. Yüksek lisans hk.

  Arkadaşlar çevre muhendisliğinde yüksek lisans yapmış olanlar bu konuda bana yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Birinci konu yüksek lisans için ne tür şartlar gereklidir. Örneğin ales ten min. kaç puan alınması gerekir. Ales hangi bölümleri yapmak gerekir ? ( say1 say2, söz1 vs. ) İngilizce olmazsa olmazlardan birtanesidir. kpds yada üds için min. ne kadar puan alınması gerekir? Ve Örneğin ben...
 3. Yüksek Lisans

  Herkese merhaba, Yüksek lisansını yurt dışında ve inşaat alanı üzerine yapmış kişiler var mı ?
 4. Isg yüksek lisans

  Merhaba arkadaşlar. Birkaç sorum olacaktı. İsg yüksek lisansı konusunda aranızda araştırma yapan yada bu konu üzerinde çalışan varmı acaba?? zaten yüksek lisans yapmak istiyorum bununda istediğim bir bölümde yapmak istiyorum. oda isg.
 5. Yüksek lisans

  Özel herhangi bir üniversitede çevre mühendisliği yüksek lisansı yapmam, ileriki aşamalarda öğretim görevlisi olmamı etkileyebilir mi?