Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yüksek lisans

Konu, 'Mesleki Deneyimleriniz' kısmında Ahmed Arif Çelik tarafından paylaşıldı.

 1. Ahmed Arif Çelik

  Ahmed Arif Çelik CMNet Üyesi

  Özel herhangi bir üniversitede çevre mühendisliği yüksek lisansı yapmam, ileriki aşamalarda öğretim görevlisi olmamı etkileyebilir mi?
   
 2. Öğretim görevllisi olmak için gerekli şartları yerine getirirseniz hangi üniversitede yüksek lisans yaptığnızın bi önemi yok diye düşünüyorum.Ales,Yds veya eşdeğerliği olan sınavlar ve tabi lisans not ortalaması etkileyecek olan bunlar.
   
 3. Sena ÇETİNKAYA

  Sena ÇETİNKAYA CMNet Üyesi

  Öğrenim görevlisi veya Araştırma görevlisi olmak artık sadece ÖYP ile oluyor. Buda demektir ki Ales(%60) - YDS(%25) ve Diploma notunuz(%15) önemli :) Bazı üniversiteler başvuru için "Yüksek lisans yapıyor olmak" gibi bir şart koyuyorlar ÖYP için. Ama zaten ÖYP ile atanırsanız atandığınız üniversite de Yüksek lisans ve Doktora yapıyorsunuz bildiğim kadarıyla.
   
  Elif ilhan ve Tuğba Yeşil Ağca bunu beğendi.
 4. http://www.haber.sakarya.edu.tr/duyuru/akademik-personel-ilanlari-2/
  Yukardaki linki tıklarsanız ÖYP dışında açıktan ve naklen atamalar bulunmaktadır.

  Yükseköğretim Kurumları Öğretim Elemanlarının Kadroları Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamede kadroları yer alan yükseköğretim kurumları; öğretim üyesi dışındaki boş öğretim elemanı kadrolarına,emeklilik, ölüm, istifa, nakil, eğitimin tamamlanması veya başarısızlık sonucu kurumlarından ayrılan öğretim elemanı sayısının yüzde 50′sini (araştırma görevlisi kadroları için yüzde 100′ünü) geçmeyecek şekilde açıktan veya yükseköğretim kurumları ile diğer kamu idare, kurum ve kuruluşlarından naklen atama yapabilir. Bu sınırlar içinde öğretim elemanı ihtiyacını karşılayamayacak söz konusu yükseköğretim kurumları için ilave 9.000 adet atama izni verilebilir. İlave olarak verilen atama izninin en az 4.000 adedi, Yükseköğretim Kurulu koordinasyonunda Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı kapsamında yetiştirilmek amacıyla araştırma görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda kullanılır. Program kapsamında söz konusu kadrolara atanacak adayların puan türleri esas alınarak kurumlar itibarıyla merkezi olarak yerleştirilmeleri, yurt içinde ve yurt dışında yetiştirilmeleri ile yükseköğretim kurumlarına sağlanacak diğer desteklere ilişkin usul ve esaslar Yükseköğretim Kurulunca belirlenir.
   
  Ahmed Arif Çelik bunu beğendi.
 5. Ahmed Arif Çelik

  Ahmed Arif Çelik CMNet Üyesi

  Akademisyenlik için yüksek lisans tezli veya tessizmi yapılır?
   
 6. Ahmed Arif Çelik

  Ahmed Arif Çelik CMNet Üyesi

  Teşekkür ederim.

  Ayrıca özel üniversitelerde tezli lisans yapsam avantajlı olurmuyum?
   
 7. Akademisyen olmak istiyorsanız ve “tezsiz” yüksek lisans programlarını tercih ettiyseniz doktora programlarına kabul edilmeniz ve öğretim görevlilerini ikna etmeniz zorlaşacaktır.Özetle akademik kariyer hedefleyenler için “tezli” programlar, bunun dışındaki hedefler doğrultusunda yüksek lisans eğitimi almak isteyenler için ise “tezsiz” programlar daha faydalı olacaktır.
  Özellerin genel olarak labaratuarları devlet üniversitelerine göre, ileri teknoloji ve donanıma sahip olması açısından bakacak olursak daha avantajlı diyebiliriz.
   
Yüksek lisans konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Yüksek lisans

  Arkadaşlar merhaba, Mühendislik yönetiminde yapılan yüksek lisansın ne gibi faydaları olabilir.Bu konuda tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?
 2. Yüksek lisans hk.

  Arkadaşlar çevre muhendisliğinde yüksek lisans yapmış olanlar bu konuda bana yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Birinci konu yüksek lisans için ne tür şartlar gereklidir. Örneğin ales ten min. kaç puan alınması gerekir. Ales hangi bölümleri yapmak gerekir ? ( say1 say2, söz1 vs. ) İngilizce olmazsa olmazlardan birtanesidir. kpds yada üds için min. ne kadar puan alınması gerekir? Ve Örneğin ben...
 3. Yüksek lisans

  arkadaşlar çevre mühendisliğini bitirince hangi bölümlerde yüksek lisans yapılabiliryor? bilgilendirirseniz sevinirim.
 4. Yüksek Lisans

  Herkese merhaba, Yüksek lisansını yurt dışında ve inşaat alanı üzerine yapmış kişiler var mı ?
 5. Isg yüksek lisans

  Merhaba arkadaşlar. Birkaç sorum olacaktı. İsg yüksek lisansı konusunda aranızda araştırma yapan yada bu konu üzerinde çalışan varmı acaba?? zaten yüksek lisans yapmak istiyorum bununda istediğim bir bölümde yapmak istiyorum. oda isg.