Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yumuşatma cihazlarında dolgu madde kırılması

Konu, 'İçme Sularının Arıtılması' kısmında Mustafa Doğan Özçelik tarafından paylaşıldı.

1. Arkadaşlar merhaba,

Su yumuşatma cihazlarında kullanılan dolgu mineralinin(reçinenin) kırılma problemi hakkında bilgi sahibi olan varsa bu sorunun tam olarak ne olduğunu açıklayabilir mi?

Ayrıca,

Bu kırılma sonrasında reçine tamamen kullanılmaz hale mi gelir?
    Maddi bir değeri var mıdır?

Teşekkür ederim. İyi Çalışmalar.

Yumuşatma cihazlarında dolgu madde kırılması konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Biyolojik filtre reaktörler (bfr) için dolgu malzemesi alternatifleri

Biyolojik Filtre Reaktörler (BFR) klasik filtre sistemlerinin modifiye edilerek atıksu arıtımı amacıyla kullanıldığı yeni teknolojilerdir. Günümüzde farklı isimler altında geliştirilen biyolojik filtreleri birbirinden ayıran özelliklerin başında filtrelerde kullanılan dolgu malzemeleri gelmektedir. Sunulan makalede “pellet” olarak isimlendirilen, su yumuşatma sistemlerinden atık olarak çıkan...
  2. Patlayıcı Madde

Hammadde çıkarılması amacıyla kullanılan patlayıcıların öncelikle çuvalları daha sonra kapsullerinin nasıl bertaraf edilceği hakkında ambalaj atıgı kapsamında mı yoksa tehlikeli atık kapsamındamı değerlendirileceği hakkında,bilgisi olan varsa paylaşabilirse sevirim. Saygılar
  3. Su Yumuşatma ve Saf Su Elde Etme Ünitelerinde Arıtma Tesisi Proje Onayı

Arkadaşlar Merhaba. Bir tesisimde su yumuşatma, saf su elde etme ve evsel atık su arıtma üniteleri var. Bu ünitelerin hepsinden ayrı ayrı dereye deşarj var. Benim merak ettiğim GFB başvurusu yaparken su yumuşatma ve saf su elde etme üniteleri için Proje onay yazısı talep edilir mi yada böyle bir şeye gerek varmıdır. ( Su yumuşatmadan ve saf su elde etmeden gelen su arıtılmış su değil arıtımdan...
  4. Yumuşatma işlemi

Su yumuşatma işlemi genel olarak nedir? Nasıl yapılır? Yardımcı olabilirseniz sevinirim...
  5. Şevkinin kırılması..maaşı alamamak..

Merhabalar Sevgili Meslektaşlarım..Bu siteyi öğrencilik yıllarımdan beri takip ediyorum..Daha çok okuyucu olarak katılıyorum..Bugünlerde canımı sıkan bir mesele var ve bunu sizlerle paylaşmak istedim..Geçtiğimiz dönem mezun olmuş çiçeği burnunda yeni bir mezunum..mezun olduğum aydan itibaren iş bulmalıyım telaşesiyle kendimi yiyip bitirdim..Ucundan,kenarından bir şekilde iş hayatına atılmak...