Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yurtdışında yüksek lisans?

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Hilal Çetin tarafından paylaşıldı.

 1. Hilal Çetin

  Hilal Çetin CMNet Üyesi

  Yurtdışında yüksek lisans yapan,yapmak isteyen ya da karşı çıkanlar, konu hakkında kararsızım ve yardımınızı bekliyorum.
   
 2. Erdem Akgül

  Erdem Akgül CMNet Üyesi

  bu konuda kararlıysan Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı (ÖYP) cazip gelebilir.
   
  armator7 bunu beğendi.
 3. zuhall

  zuhall CMNet Üyesi

  Ales puanın iyiyiyse eğer. YLSY 'yi araştırmanı öneririm. MEB yurtdışına yüksek lisans ve doktora için öğrenci gönderiyor. Ancak zorunlu çalışma süresi var , yurda dönünce.
   
 4. zuhall

  zuhall CMNet Üyesi

  BASIN DUYURUSU

  (24 Ocak 2011)

  2011-Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adayları

  Seçme ve Yerleştirme (YLSY): Adaylardan Tercih Alınması

  2011 yılında 1416 Sayılı Kanun kapsamında yurt dışına lisansüstü öğrenim görmek amacıyla gönderilecek öğrencilerin yerleştirme işlemleri için adaylardan tercih alınacaktır.

  Yurt dışında lisansüstü öğrenimi görmek üzere tercih yapacak adaylar, tercihlerini 7-14 Şubat 2011 tarihleri arasında ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile yapacaklardır. Bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır.

  Bu amaçla hazırlanan 2011-YLSY Kılavuzu, ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden 7 Şubat 2011 tarihinden itibaren yayımlanacaktır. Kılavuz ayrıca basılmayacak ve dağıtılmayacaktır.

  2011-YLSY Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

  Adayların, yerleştirme işlemine alınabilmeleri için, yerleştirme ücretini ilgili banka şubesine yatırmış, tercih işlemlerini elektronik ortamda yapmış olmaları gerekmektedir.

  Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

  ÖSYM BAŞKANLIĞI
   
  armator7 bunu beğendi.
 5. Erdem Akgül

  Erdem Akgül CMNet Üyesi

  evet aslında ben yanlış değerlendirmişim YLSY OLACAKTI.zuhall arkadaş düzeltmiş.teşekkürler.
   
  armator7 bunu beğendi.
 6. Hilal Çetin

  Hilal Çetin CMNet Üyesi

  Teşekkürler fakat ALES'e bahar döneminde giriceğim o zaman eylül dönemindeki YLSY'e başvurabilirim sanırım. O zamanda da alım yaparlar mı bilmiyorum
   
 7. Hazel Candan

  Hazel Candan CMNet Üyesi

  kuzucuğum mutlaka git bence :) ama ilerde akademisyenlik istiyorsan yoksa gerçekten zaman kaybı ... öptüm seni :)
   
Yurtdışında yüksek lisans? konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Yüksek Lisans !!

  Merhaba arkadaşlar. Ben Yüksek lisans yapmayı düşünüyorum da. İşletme veya yüksek çevre müh. ünvanı yada buna benzer artık ne üzerine yapılabilir onuda bilmiyorum. onun için hangi sınavlara girmem gerekiyor. Yada tam olarak neler yapmam gerekiyor. Bilen yada yapan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.
 2. Yüksek Lisans

  KONTAMİNE OLMUŞ TEHLİKELİ AMBALAJ ATIKLARININ BERTARAF EDİLDİĞİ BİR GERİ DÖNÜŞÜM FİRMASINDA ÇALIŞIYORUM YÜKSEK LİSANSA BAŞLAYACAĞIM KONU SEÇMEK İSTİYORUM. BANA YARDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ? SİZCE ÇALIŞTIĞIM YER HAKKINDA BİR KONUMU BULMALIYIM (NASIL BİR KONU OLABİLİR MESELA) YOKSA ÖNEREBİLECEĞİNİZ BİR DAL VEYA ALAN VAR MIDIR? ŞU ALANDA PİYASA DAHA ÇOK İLERLİYO İLERDE BU SENİN İŞİNE YARAYABİLİR...
 3. Yüksek lisans

  Arkadaşlar merhaba, Mühendislik yönetiminde yapılan yüksek lisansın ne gibi faydaları olabilir.Bu konuda tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?
 4. Yüksek lisans

  arkadaşlar çevre mühendisliğini bitirince hangi bölümlerde yüksek lisans yapılabiliryor? bilgilendirirseniz sevinirim.
 5. Yüksek Lisans

  Herkese merhaba, Yüksek lisansını yurt dışında ve inşaat alanı üzerine yapmış kişiler var mı ?