Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yüzey Aktif Madde

Konu, 'Analizler ve Deneyler' kısmında Fuat Çakırcalı tarafından paylaşıldı.

 1. Fuat Çakırcalı

  Fuat Çakırcalı CMNet Üyesi

  Yüzey aktif madde tayininde oluşturulan kalibrasyon grafiği orjinden mi başlıyor??Bilgisi olan varmı?
   
 2. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  çevre kimyası lab.ından hatırladığım kadarıyla hayır, orijinden başlaması gerekmiyor.
   
Yüzey Aktif Madde konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Yüzey Aktif Madde Tayini

  1. GENEL BILGILER Deterjan terimi, çesitli malzemelerin temizlenmesinde kullanılan kimyasal maddelerin genel adıdır. Deterjanlar yüzey aktif özelliklere sahip organik maddeler ile temizlik islerinde yardımcı olan diger maddelerden olusur. Tüm yüzey aktif veya diger bir ifadeyle yüzey gerilimli moleküller, yüksek molekül agırlıgında polar moleküllerdir. Bu moleküllerin bir ucunun sudaki...
 2. Anyon Aktif Madde (deterjan)

  Merhaba Arkadaşlar; Cam eşya üreten bir firmamızın atıksuyunda Anyon aktif madde bulunmaktadır. Deterjanlarından dolayı oluşmakta olup biyolojik olarak parçalanmamakta, Sizce bu tarzda bir atıksu için nasıl bir yöntem izlemek gerekir, yada bu tarz atıksu konusunda bilgisi olan varmıdır?
 3. ek-2 madde 7.3 belirsizliği

  yönetmeliğin ek 2 sinde yer alan 7.3 maddesinde bitkisel ve hayvansal ürünlerin nihai paketlendiği tesisler diye bir ibare var. bu tesisler nasıl olmalı ki bu maddeye tabi olsunlar bu konuda bilgisi olan var mı. mesela bakliyat paketlemesi yapıyor ama bu kapsamda mı değil mi nerden anlayacağız?
 4. Yüzey aktif madde

  merhaba arkadaşlar. yüzey aktif madde analizi hakkında bilgisi olan yardımcı olabilir mi? analizi bir türlü oturtamadım. değerler sürekli oynuyor. tekrarlanabilirlik sürekli farklı çıkıyor. Analizin yapılışında yardımcı olabilirseniz sevinirim.