Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

zam isterken nelere dikkat edilir, nasıl istenir :)

Konu, 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' kısmında Faruk İçen tarafından paylaşıldı.

1. Faruk İçen

Faruk İçen CMNet Üyesi

Arkadaşlar asgari ücrete yakın bir ücretle çalışan çıtır bir çevremühendisiyim:)zam zamanım geldi.Bu konudaki taktiklerinizi bekliyorum :)

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Git ve konuş taktiğe gerek yok. Onlarda zam zamanının geldiğini düşünüyorsa alırsın zam. Fakat zam deme ! Ücret iyileştirmesi de yoksa alırsın 50 TL zam geri dönersin..

3. Faruk İçen

Faruk İçen CMNet Üyesi

biz baştan konuştuk zaten 6ay sonra diye o vakit geldi bizde herşey net Fatih BEY içimden gelenleri rahatlıkla söylüyorum onlarda söylüyorlar eleştiri,öneri vs. :) ama tecrübem fazla olmadığı için soruyorum pazarlık yaparken yüksektenmi tumak lazım karşılıklı olarak kendimizi ve işyerini değerlendirip makul birşeyler mi istemek doğru olur bu anlamda soruyorum :)

4. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Abartıya kaçmadan yüksek tut. Şirkete kattığın değerleri anlat. istediğin ücretinde bunlara karşılık normal olduğunu söyle..

5. Feryalg

Feryalg Misafir

Yazinizi okuyunca performans degerlendirme-zam ilislikli bir anim aklima geldi, buyuk bir holdingin amiral gemisinde calisan muhendis normal tr ortalamasinin ustunde bir maasi var ama yapilan projelerde gosterdigi basarilar falan yeni maas ayarlamasinda etkileyici olacagi umuduyla performans deegrlendirme toplantisina giriyor, hakli bir odulu kazanmis durumda, bu muhendis arkadas bekar, departman md ile oturduklarinda performans gorusmesinin sonu maas ayarlamasina geliyor, Md diyorki bak sen bekar adamsin, su kadar kiraya versen, bu kadar benzinin tutsa, yiyecek, sinema falan bu maasin sana yetmesi lazim. Mantelite boyle kucuk, buyuk sirket ne kadar degisiyor sorgulanir, cok gordum hanimi evde oturup cocuklarina baktigi icin ayni seviyedeki iki kisinin farkli maaslar aldigini (erkekler daha cok kazaniyor bayanlara gore), bir bayan olarak kocaniz calisiyor ya, cocugunuzda yok sizin daha aza ihtiyaciniz var mantigi. Yeteneklerinin karsiligini bulamadinmi tek yapilacak sey ayrilmak, her zaman isi olanin is bulmasi daha kolay oluyor, her gecen gunun bir tecrube, eger seni kaybetmek istemiyorlarsa hakkini vermeleri gerekir, yoksa en son kaybeden isveren olur farkinda olsun yada olmasin... Madem iyi iliskilerin var, acikliga dayanan bir konusmada bir aralik kafanda belirle, yada onlar bir rakam soylerlerse 1.5 milyar dediler diyelim, bende 1.5-2 milyar araligini dusunuyordum dersin ve biraz daha yukari cekmeye calisirsin onerdiklerini. Bol sans.

6. Faruk İçen

Faruk İçen CMNet Üyesi

Çok teşekkür ederim Feryal HANIM paylaşılmasını istediğin şeyler böyle şeylerdi.

zam isterken nelere dikkat edilir, nasıl istenir :) konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tehlikeli atıklar çıktığı yerde nasıl depolanmalıdır? Nelere dikkat edilmelidir?

Arkadaşlar bu kapsamda elinde döküman bulunan veya teknik bilgisi olanlar varsa paylaşsınlar, sitede biraz tartışalım bu konuyu..
  2. Sunumda nelere dikkat etmeliyiz?

Yayına hazırlayan : İş Müfettişi Özlem ÖZKILIÇ
  3. Dikkat Forklift

Forklifte dikkat edilmesi yönünde uyarı işareti. 2141x2890 px boyutlarında yüksek çözünürlüklü.
  4. Arama motorunda ekipman bakarken nelere dikkat ediyoruz?

Herkese Merhaba, Arıtma sektörü ekipmanlarını aratırken en çok hangi terimleri kullanıyorsunuz? Örneğin şartnamelerde çoğu zaman blower yerine hava körüğü deniyor, monopompaya burgulu pompa deniyor gibi. Sizin google da ekipman aratırken ya da size sorulan işte ben bunu bunu istiyorum dediğinde (mesela) heee sen havalı pompayı kastediyorsun dediğiniz oluyor mu? Paylaşırsanız sevinirim. Bu...
  5. Tehlikesiz atık ve ambalaj atığı toplama tesisine hangi tür radyasyon cihazı istenir?

iyi günler ben tehlikesiz atık ve ambalaj atığı toplama tesisinde çalışıorum. tat lisansını almamız için bizden radyasyon cihazı istendi. TAEK in standart cihazları varmış. Bana önerebilceğiniz bi cihaz varmıdır şimdiden tesekkur ederım