Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Zamana karşı (in time)

Konu, 'Sinema ve Tiyatro' kısmında Ecem Erdinç tarafından paylaşıldı.

1. Ecem Erdinç

Ecem Erdinç CMNet Üyesi

Eki Görüntüle 11435

Dünya’da düzenin para ile değil zamanla işlediğini düşünün. Her insan 25 yıl kesin bir yaşam zamanından sonra harcayabileceği 1 yıllık bir zamana daha sahip oluyor. Kahveyi 3 dakikaya alırken 5 saatlik çalışma sonunda 7-8 saatlik maaş yaşam süresine ekleniyor. Her zaman bir koşuşturmaca ve gözler her zaman koldaki yeşil saatte. Dünya zaman bölgelerine ayrılmış. Kolunda genelde 1 gün civarında zaman olan insanlar en alt seviyeyi oluşturuyor ve gettolar diye tabir ettiğimiz bölgelerde yaşıyorlar. Bir de gerçek hayattaki gibi milleti sömürüp, tefecilik yapıp, zaman borsasıyla oynayıp binlerce yıla sahip olanlar var tabii. Will Salas karakterini canlandıran Justin Timberlake, Fight Club’daki Tyler Durden misali dünyayı değiştirmeye çalışıyor. Konu harika! Sinemaya çok daha güzel aktarılabilirdi. İzlemeye Değer!

Pınar Pelit Demir bunu beğendi.
  2. Yunus Topal

Yunus Topal CMNet Üyesi

Evet çok güzel bir film çok güzel bir soygun :D yaşamak için saniye saniye

3. Pınar Pelit Demir

Pınar Pelit Demir CMNet Üyesi

Benimde yeni izleme fırsatım oldu, çok beğendimm:)En çok etkilendiğim sahne ise annesinin zamanı tükenip de kollarında ölmesiydii...:agla:

4. silinebilir üye

silinebilir üye CMNet Üyesi

yahu spoiler vermeyin sonra izleyesi gelmiyor insanın :) :islik: biri daha demişti izle diye bakalım torrent bulursam indirip izliyeyim merak ettim sağolsun :huhuu:

Pınar Pelit Demir bunu beğendi.
  5. Pınar Pelit Demir

Pınar Pelit Demir CMNet Üyesi

Haklısın valla ama söylemiş bulundum işte;)tavsiye ederimm izlenecek filmlerden bence....

6. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Güzel filme benziyor tavsiye ederim.

Zamana karşı (in time) konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Karşı Küresel Isınmaya Karşı!

Son 50 yılın en geniş çaplı araştırma programı start alıyor. Küresel ısınmanın kutuplara olan etkisini araştırmak için uluslararası boyutta dev bir program hayata geçiyor. Programa, 63 ülkeden 50 binden fazla araştırmacı 228 projeyle katılıyor. Amaç, küresel ısınmanın kutuplara olan etkisini daha önce hiç incelenmediği oranda detaylı araştırmak. Bu amaçla buz kırıcılar, uydular,...
  2. Part time staj

Ondokuz Mayıs Üniversitesi 4. sınıf öğrencisiyim. Okuldan arda kalan zamanımı mesleğimizle ilgili kurumlarda tecrübe kazanarak geçirmek istiyorum. bu konuda samsunda yardımcı olabilecek biri var mı acaba . (çarşamba ve perşembe öğleden önce cuma ise tam gün gelebilirim. eğer firma hafta sonu çalışıyorsa pazarda gelebilirim. ) en azından önerebileceğiniz yerde mi yok şuraya gidersen yardımcı...
  3. Part time çevre görevlisi

Arkadaşlar yüksek lisans öğrencisiyim ve burs alabilmem için sigortamın yatmaması veya part-time olarak yatması gerek çalıştığım danışmanlık firmasında iki tane tam zamanlı çevre görevlisi belgesi olan çevre mühendisi var ben 2-3 ay sonuçlar açıklanana kadar part-time olarak şirkette çalışıyor olarak görünsem 3 çevre görevlisini sağlamış olur muyuz yoksa firmanın belgesi askıya alınabilir mi...