Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Zeka soruları

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Murat Erdem tarafından paylaşıldı.

1. Murat Erdem

Murat Erdem Genel Yönetici

Bu konudaki yazılar lütfen buraya...

2. Çiğdem Aksoy

Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

Merhabalar;

madem bu konu açılmış ilk soru da benden :)

'' Bu ay sonu hiç param yoktu, oysa 10 milyon elektrik parası ve 50 milyon kira ödemem gerekiyordu. Çaresiz printer da 6 tane 10 milyonluk banknot bastım, çok da başarılı oldu, yine de korkarak bankaya gittim ve 10 milyonu verdim, bankacılar tipimden şüphelenmiş olacak ki parayı uzun uzun incelediler ve kabul ettiler. kirayı ödemeye ev sahibine giderken çok rahattım çünkü 60 yaşındaki ev sahibim kalpazanlığımı anlamasını imkansız görüyordum, elden 50 milyonu verdim. 15 dakika sonra eve döndüğümde kapıda polisler bekliyordu, ihbar eden de ev sahibimmiş. sizce nasıl anladı?''

Fatih Közen bunu beğendi.
  3. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

seri numaraları aynı?

4. Çiğdem Aksoy

soru 2 :

Bir hukuk profesörü yakından tanıdığı X ve Y ile ilgili şunları yazmıştır.

1. ne X ne de Y birbirini öldürmeyi düşünmezler ve göze alamazlar.
    2. eğer biri diğerini ağır yaralayacak olsa, hiç bir mahkeme ona hapis cezası veremeyecektir.

Büyük ilgi uyandıran ve tamamen doğru olan bu durumu açıklayınız

5. Çiğdem Aksoy

soru 3:

kral idama mahkum bir adama '' ölmeden önce son bir cümle söylemene izin vereceğim. bu cümlen doğru çıkarsa başın kesilecek, yanlış çıkarsa asılacaksın. '' demiş.

adam kurtulmak için ne söyleyebilir?

6. MÇK

MÇK CMNet Üyesi

Cevap 2:

X ve Y yapışık ikizler.

7. Çiğdem Aksoy

soru 4:

Aşağıdaki paragrafta gizli yirmi ülkeyi bulabilir misiniz?

'' Yine paltosuz gelmiş, bir de peruk takmış. Gelirken yanında bilgisayarını da getirmiş. Pis ve çapaçul bir durumda. Safran sarısı bir yüzü var. Kafasının içinde kim bilir ne tilkiler dolaşıyor. Vaktinde üç roman yazan adam bu mu? Zaman dünkü başarılı adamdan geriye kişiliksiz bir virane bırakmış. Şimdi bir sanal manyak, tam bir manyak. Saçma sapan amaçlar peşinde koşuyor. Ben insanları severim ama insanlar ayağını yorgana göre uzatmalı. Davul bile dengi dengine çalar. Kim bilir kaç adam böyle sudan sebeplerle ziyan oldu.''

8. Serhat Güler

Serhat Güler CMNet Üyesi

nepal, peru, kenya, isveç, fransa, fas, çin, romanya, küba, şili, iran, ırak, almanya, birmanya, panama, benin, gana, gine, çad, sudan

9. Çağla Sağlam

Çağla Sağlam CMNet Üyesi

Cevap 3:
    - Beni asacaksanız.
    Böylece eğer doğruysa başının kesilmesi gerekecek. Paradoks oluyordu yanlış hatırlamıyorsam.

S.Gönenç Çalıcı bunu beğendi.
  10. Orkun Mumcu

Orkun Mumcu CMNet Üyesi

cevar 1 :cünkü parayı hiç elden vermezdiniz...
    anladı kadıncağız:::)))

11. Müjdat Öner

Müjdat Öner CMNet Üyesi

ya aslında ben buldum soruların cevaplarını ama bulamayan arkadaşlar vs vardır belki,onlar nerden öğrenecek bu soruların cevaplarını.:D

12. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

Das Google bitte :)))

13. prophet

prophet Misafir

ya bu cevaplar google dan bulunmuş..bu ne hazırcevaplılık ya :kötü: anlamakta çok mu geciktim yoksa:koptum:

14. semihaltın

semihaltın CMNet Üyesi

1.soruda cebinde hiç para yoksa nasıl para bastın printer da ayrı bi çelişki var :) :)
    he yok cebinde bi onluk varsa ve printerde bastıysan da gerçeğini bankaya vermişsindir. sahteside yaşlı teyzeme gitmiştir.
    teyzede yaşlı kurt :) 60 yıl parayla haşır neşir olmus :) kağıt kalitesiinden de anlar

15. prophet

prophet Misafir

60 yaşındaki kadınlar genelde seri numaralarını kontrol ederler zaten. seri numarasını kontrol etmeden sakız bile almazlar ..çünki dişleride sakız çiğnemeye elverişli değildir...:)
    google da başka forumlarda sorulmuş bu soru El-cevap : "Seri numarası farklı "doğru kabul edilmiş..;)

Zeka soruları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Mülakat Soruları

Mülakat Soruları Hem aday hem de mülakatı yapan kişi için oldukça stresli bir konu olan mülakatlarda, giriş konuşmalarının oldukça samimi ve beliren soğuk havayı ortadan kaldırıcı nitelikte olması gereklidir. Mülakatın başında yapılacak olan kısa, samimi bir sohbet iki tarafın da bilgi alışverişini daha verimli hale getirmesini sağlayacaktır....
  2. Mülakat soruları ne olabilir?

arkadaşlar bu hafta elektronik atık geri dönüşümü yapan bir firmaya iş görüşmesine gidicem bu konu hakkında çok fazla bir bilgim yok sizce nasıl sorular sorulabilir beyin fırtınası yapalım mı ? :confused:
  3. ÇŞB'nın yaptığı sınav soruları

http://www.csb.gov.tr/db/turkce/editordosya/4_CEVREMUH_A.pdf arkadaşlar sözleşmeli personel alımı için bakanlığın yapmış olduğu sınav...