Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Zeolitle amonyak giderimi

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Gülçin Doğan tarafından paylaşıldı.

1. Gülçin Doğan

Gülçin Doğan CMNet Üyesi

arkadaşlar merhaba.atıksulardaki amonyağın doğal zeolitlerle giderilmesi adlı ödevim için bilgiye ihtiyacım var.yardım eder misiniz ?

Zeolitle amonyak giderimi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. MAP Prosesi ile Amonyak ve Fosfor Giderimi

YTU Çevre Mühendisliği Laboratuvarı tarafından hazırlanan deney föyüdür. MAP (Magnezyum Amonyum Fosfat) Prosesi ile Amonyak ve Fosfor Gideriminin sağlanmasıdır. Dökümana ekten ulaşabilirsiniz.
  2. Havayla Sıyırma ile Amonyak Giderimi

1. DENEYİN AMACI Amonyak azotunun havayla sıyırma (Air Stripping) yöntemi ile giderilmesini sağlamak. 2. DENEYİN ANLAM VE ÖNEMİ Amonyak, yüzey sularında ve atıksularda doğal olarak bulunur. Yeraltı suyunda konsantrasyonu azdır. Çünkü toprak ve kil parçaları tarafından absorplanır ve kolaylıkla serbest hale geçemez. Amonyak çoğunlukla organik azotun deaminasyonu ve ürenin hidrolizinden meydana...
  3. Kurşunun Zeolitle Giderimi

KURŞUNUN ZEOLİTLE ADSORPSİYONUNUN İZOTERM VE KİNETİK ANALİZİ ÖZET Bu çalışmada, doğal ekonomik bir material olan zeolitin, sulu çözeltilerden kurşun gideriminde adsorbant olarak kullanımı araştırılmıştır. Çalışmalar, temas süresi, giriş kurşun konsantrasyonu, sıcaklık ve adsorbant dozunun fonksiyonu olarak yürütülmüştür. Kurşun adsorpsiyonu deneysel sonuçlara Langmuir, Freundlich, Redlich-...
  4. Kuyu suyu Amonyak Giderimi

arkadaşlar merhabalar; içme ve kullanma suyu amacıyla kullanılan bir kuyuda yapılan analizde amonyak derişimi standartta 0.5 mg/l iken 1.53 mg/l olarak ölçülmüştür.kuyu 110 mt derinlikte ve 40.mt den itibaren dalgıç pompayla 25m3 lük depoya aktarılıyor.sonra klorlanıp kullanılıyor.amonyağın bu derecede olması çok tehlikeli olduğu biliniyor.su temini kuyudan yapıldığı için havalandırma ünitesi...
  5. Sızıntı suyundan amonyak giderimi lisans tezi yardım ..

Merhaba arkadaşlar , lisans tezi olarak; doğal materyallerin arıtım potansiyellerinin araştırılması başlığı altında sızıntı suyundan amonyak giderimini araştırıyorum. Bunun için Türkiye de yapılan örnek uygulamalar ve adsorpsiyon yönteminde adsorbent olarak kullanılabilen doğal materyallerin neler olabileceği hakkında bilgiye ihtiyacım var. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.