Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Zeytin karasuyu arıtımı lisans tezi

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Özdemir Ufuk tarafından paylaşıldı.

1. Özdemir Ufuk

Özdemir Ufuk CMNet Üyesi

Tez ile ilgili düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi bekliyorum.

Ekli Dosyalar:

• TEZ.pdf
      TEZ.pdf
      Boyut:
      3,1 MB
      Okunma:
      756
  2. Özge Gökmen

Özge Gökmen CMNet Üyesi

Merhabalar Ufuk Bey;

Öncelikle tezde ciddi bir emek olduğu bir gerçek. Naçizana yorumlarımı iletmem gerekirse tez adı seçimi hatalı olmuş bence. Tezin adını zeytinyağı endüstrisi atıksuların arıtılması diye seçince ben içinde denenmiş farklı yöntemlerin karşılaştırılması ve seçilen yeni bir arıtım ve bu arıtımın sonnuçlarını görmeyi bekledim. Ama sizin ki daha çok arıtma tesis dizaynı bu nedenle belki tez adı değiştirilmeli. Bir de yapılması mümkün mü bilmiyorum ama yapılabilirse eğer böyle bir arıtmadan geçen atıksu çıkış parametreleri ne olacak bunu da tez de koymak faydalı olur pilot bir tesis üzerinde deneyerek.

3. cevremuhendisi

cevremuhendisi Misafir

Bence teziniz gayet güzel. Arkadaşın dediği gibi çıkış parametreleri ve hatta bu parametrelerin su kirliliği kontrol yönetmeliğindeki deşarj limitleriyle birlikte sunulması daha güzel olur. Birde Ek-1, Ek-2 ve Ek-3'teki çizimler çok güzel duruyor. Bunları hangi programla çizdiniz acaba ?

4. Özdemir Ufuk

Özdemir Ufuk CMNet Üyesi

Arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim. öncelikli olarak şunu belirtmek isterim. Burada yayınladığım tez lisans programını tamamlamak üzere bölümümüzde hazırlamamız gereken bitirme ödevinin 2. kısmıdır. Tezin 1. kısmında denenmiş farklı yöntemlerin karşılaştırılmasını da yaptık ve nihayetinde alternatif bir tesis önerdik. Diğer yandan tezi biraz daha dikkatli incelersek arkadaşlar deşarj limitleri ve çıkış suyu kalitesi tezde mevcuttur lakin bu laboratuar ölçekli bir çalışma değildir. Sizde takdir edersiniz ki lisans düzeyinde olan bu tezin teoriden öteye geçmesi mümkün değildir.
    Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

5. Özdemir Ufuk

Özdemir Ufuk CMNet Üyesi

Çizimler AutoCAD, SketchUP programları entegre edilerek yapıldı.

6. Mustafa K.

Mustafa K. CMNet Üyesi

Emeğinize sağlık güzel olmuş. Üzerinde çok çalışmışsınız biraz daha beyin fırtınası yaratarak bence bu konuyla ilgili kimsenin daha önce aklına gelmemiş bir yöntem tasarlayabilirdiniz.

7. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Atatürk Üniversitesi ve hocalarımın ismini görünce bir an duygulandımm :)) Çalışmanız güzel olmuş ellerinize sağlık...

8. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Atatürk Üniversitesi Pilot Süt Fabrikası Atıksularının Arıtılması konulu tezimizin bir görüntüsü ( Dengeleme havuzu- Havalandırma Havuzu- DAF - MembranBioreaktör

IMG_1479.JPG

9. Özdemir Ufuk

Özdemir Ufuk CMNet Üyesi

Acaba teziniz bilgisayar ortamında mevcut mu mevcutsa görme şansımız var mı?

Gülçin Doğan bunu beğendi.
  10. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Arşivimden çıkarıp, yükleyeceğim :)

11. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Öğrencilik ne güzelmiş, tezim birden bunu hatırlattı :)
    Atatürk Üniversitesi Pilot Süt Fabrikası Atıksularının Arıtılması konulu tezimiz ( Dengeleme havuzu- Havalandırma Havuzu- DAF - MembranBioreaktör (MBR)

Ekli Dosyalar:

12. Özdemir Ufuk

Özdemir Ufuk CMNet Üyesi

paylaşımız için teşekkür ederim.

Gülçin Doğan bunu beğendi.
  13. Gülçin Doğan

Gülçin Doğan CMNet Üyesi

arkadaşlar zeytin karasuyunun arıtımı tezini yapıyoruz.sürekli yöntemlerde 2.5 faz ile ilgili detaylı bilgi bulamadım.atatürk üniversitesi öğrencisiyim.ergün hoca sıkıntı çıkarıyor .yardımcı olabilir misiniz ?

14. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Bunla ilgili küçük bir ödev yapmıştık. Ergün hoca suyu çok iyi biliyor ve bu konu üzerine kendilerinin de çalışmaları var. Sağolsunlar Necdet ve Sinan hocalarım yardımcı olmuşlardı. Umarım paylaşımlarım yardımcı olur. :)

Ekli Dosyalar:

15. Gülçin Doğan

Gülçin Doğan CMNet Üyesi

sana çok çok teşekkür ederim :))))

16. Gülçin Doğan

Gülçin Doğan CMNet Üyesi

canım çok oluyorum biliyorum ama senden son bir şey rica edebilir miyim.atıksuların arıtılması dersini erdem hocadan alıyorum vize çok kötüydü. final sorusu varmı elinde .salı günü finalim var ve ne yapacağımı bilmiyorum.

17. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

hımm, bi bakıyım cnm

18. Gülçin Doğan

Gülçin Doğan CMNet Üyesi

valla sanada çok zahmet ediyorum kusura bakma

seldaist bunu beğendi.
  19. Burak Kesen

Burak Kesen CMNet Üyesi

Ufuk bey ben de aynı konuda çalışıyorumda dosya yı buradan açamadım. Rica etsem mail adresime yollayabilir misiniz?

Zeytin karasuyu arıtımı lisans tezi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Zeytin Karasuyu Arıtımı Proje Raporu

Dokuz Eylül Üniversitesi tarafından hazırlanan proje raporuna ekten ulaşabilirsiniz. Gerçekten Zeytin karasuyuyla ilgili faydalı bilgiler var.
  2. Lisans bitirme tezi

katı atık ile ilgili bitirme tezi hazırlamam gerekiyor hangi konularda çalışabilirim. şimdiden teşekkürler.
  3. Lisans tezi

Merhaba çevre müh. 4. sınıf öğrencisiyim bitirme tezi konu seçimim için önerilerinizi söyleyebilir misiniz?
  4. Zeytin karasuyu arıtımı lisans tezi yardım...

Arkadaşlar Lisans tezimi Zeytin karasuyunun arıtılması hakkında yapıyorum. Örnek numene analizlerini yaptık. Daha önce denenmiş olan metodların karşılaştırılması ve en uygun metodun seçilip anlatılması hatta yetiştirebilirsek lab çalışması yapıp sonuçları değerlendirme olarak bir yol izleyeceğiz. Bu konuda çalışmaları yada fikirleri olanlar yardımcı olabilir mi? Teşekkürler...
  5. Doğal arıtma lisans tezi

merhaba lisans tezi icin onerebileceginiz doğal arıtma ile ilgili kaynaklar nelerdir acaba ?