Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Zımpara bantlarının bertarafı

Konu, 'Katı Atıkların Kontrolü' kısmında Başak Döktür tarafından paylaşıldı.

1. Başak Döktür

Başak Döktür CMNet Üyesi

Arkadaşlar,fabrikamızda atık olarak zımpara bantı çıkıyor, miktarı da oldukça fazla.Bunların bertarafı için ne yapmam gerekli yardımcı olur musunuz?

2. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

"16 03 03: Tehlikeli maddeler içeren anorganik atıklar" atık kodu ile bahsettiğiniz atıkları bir firmamızda bertaraf tesisine gönderdik. Bu atık kodunda lisansı bulunan bertaraf tesislerine gönderebilirsiniz.
    İyi çalışmalar

3. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Bu atıkla ilgili fotoğraf paylaşabilir misiniz?

4. 12
    METALLERİN VE PLASTİKLERİN FİZİKİ VE MEKANİK YÜZEY İŞLEMLERİNDEN VE ŞEKİLLENDİRİLMESİNDEN KAYNAKLANAN ATIKLAR

12 01 99
    Başka bir şekilde tanımlanmamış atıklar
    Bence bu kapsamda değerlenrilebilir.
    EKOLOJİK ENERJİ A.Ş. - KEMERBURGAZ TESİSİ.....>tel:02123602981
    İZAYDAŞ İZMİT ATIK VE ART. ARITMA YAK. VE DEĞER. A.Ş......>tel:02623166000
    İyi Çalışmalar

Zımpara bantlarının bertarafı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Zımpara atıkları

şerit zımparaları hangi sınıfta değerlendirebiliriz yorumlayabilir misiniz arkadaşlar.Atık yönetimi genel esaslarına ilişkin yönetmelik ile tehlikeli atıkların kontrolü yönetmeliğini inceledim.Benzer bir şeye rastlayamadım.Yardımcı olursanız sevinirim.
  2. Tehlikeleri Belirle Zımpara tezgahında çalışma

Aşağıdaki fotoğraflarda tehlike kaynakları ve bu tehlikelere istinaden ortaya çıkabilecek risklerin tahmin edilerek bulunması amaçlanmıştır. Tehlikeli olabilecek bazı hususlar herbir resim için o resmin altında belirtilmiştir. 15. Zımpara tezgahında çalışma Bir işçi küçük parçaları bir pense vasıtasıyla zımparalamaktadır. Tehlikeli Olabilecek Hususlar 1. İşlem destek noktası-iş dayama...
  3. Tehlikeli çamur bertarafı.

Tübitak' ta yaptırdığımız analiz sonucunda, arıtma çamurumuz tehlikeli atık olarak belirlendi. Bu çamurun bertarafı için neler yapabiliriz. Teşekkürler.
  4. Atık yağ bertarafı

Herkese merhaba, danışmanlığını yaptığım tesiste 50kg kadar atık yağ mevcut. bu kadar az miktarda atık yağı gelip alabilecek bir bertaraf tesisi biliyor musunuz? atık yağın analizi yapılmamış ve şanzıman yağını hidrolik yağ ile karıştırmışlar. analiz sonucunda problem çıkacak büyük bir ihtimalle. Bu konuda nasıl bir yol izlemem gerekli?
  5. Silikajellerin bertarafı

Herkese merhabalar; tesisimizde bulunan fazla miktardaki silikajelleri bertaraf etmek isityorum ama hangi atık koduna girer bunun için ne yapmam gerek, bilgisi olan değerli arkadaşların yorumunu bekliyorum. teşekkürler.