• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İş Güvenliği Uzmanlığı Yetkilendirilmiş Eğitim Kurumları

Fatih bey birşey soracağım, iş yeri, iş sağlığı güvenliği eğitimi alacaksa bu eğitimi yetkilendirmiş kurumların birinden mi almak zorunda, yoksa kendi bünyesinde çalışan , iş sağlığı güvenliği eğitimi almış ama uzmanlığı olmayan bir çevre mühendisi tarafından da verilebilir mi eğitim?

Tüm osgb lerin listesi verdiğim linktedir.Her osgb yetkilendirilmiş uzmanlık ve hekimlik eğitim kurumu değildir.Ancak bu işi de, ayrıca yetki aldıklarında yapabilirler. OSGB ortak sağlık ve güvenlik birimidir.Bulunduğu il sınırları dahilinde firmalara iş güvenliği uzmanlığı ve işyeri hekimliği hizmetleri sağlar.Çalışanların isg eğitimlerini verir.
Bunları açıklama ihtiyacı duydum, çünkü osgb de çalışıyor olmam nedeniyle, uzmanlık eğitimleri veriliyor mu soruları çok geliyor.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Evet,son hali bu olabilir,benim verdiğim linkte osgb listesi,bu sayı her geçen gün artıyor.Bununla ilgili arkadaşların tam olarak nereye bakması gerektiğini söylersek sanırım ihtiyaç halinde direkt oraya bakmaları son güncel liste adına daha etkili olur.Aksi halde her gün liste eklememiz gerekecek.

arkadaşlar teşekkür ederim öncelikle. Biz iş yeri olarak iş sağlığı güvenliği kapsamında talimatlar hazırlayıp, bunları uygulayıp olası kazaları önleme amacıyla birşeyler yapmak istedik. sonra dedik ki madem biz bunları yapacağız zaten yapmak istiyoruz neden Ohsas belgemizi de almayalım? Ben bir kaç belgeyi hazırladım ama tabi ki altından kalkamam tek başıma. Ki zaten benim aldığım sertifika uzmanlık belgesi değil, eğitim sertifikası ama uluslararası belgelendirme kuruluşundan almış olduğum bir belge. Ohsas sistemini kurma aşamasında çalışanların bilgilendirilmesi için verilmesi gereken eğitimi C, B ya da A sınıfı iş sağlığı güvenliği uzmanı olan biri mi verebilir sadece, yoksa ben de iş yerinde çalışma arkadaşlarıma bu eğitimi verebilir miyim ?
Bu arada cevaplarınız için çok teşekkürler..Bu kadar çabuk cevap verilebileceğini hiç düşünmemiştim , kaç gün sonra bakmışım :) sağolun tekrar

Merhaba Arkadaşlar,

Gaziantep ve çevresinde yetkili iş güvenliği uzmanlığı kursu arayanlar DETAY AKADEMİ ile görüşebilirler.

Adres:
Budak Mh. 10031 Sk. Yasem İş Merkezi Kat:2 No: 204-205 Şehitkamil / Gaziantep
Tel:
(342) 290 22 26 (Pbx)
Faks:
(342) 290 60 83
E-Posta:
bilgi@detayakademi.com.tr