• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Gürültü ölçüm cihazı alımı hakkında

celikd

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba gÜrÜltÜ ÖlÇÜm cİhazi alacaĞim fakat hangİ cİhazi almaliyim bu konuda bana yardimci olur musunuz?

Sayın Çelikd, Konuyla alakalı olarak bilgi sahibi çok arkadaşımız var ama sorduğunuz soru eksik. Siz ne için gürültü ölçüm cihazı alacaksınız. Belediye içinmi, sacede isig ölçümleri içinmi,
çevresel gürültü seviyesi yada akredite labratuvar içinmi, fiyat performans dengesi olsunmu?
yok paramız var almışken kaliteli bişi alalımmı dişyorsunuz. En ucuz en kaliteli Swantek alın kullanın ama 1/3 Octav bant analiz öelliğine dikkat edin birde titreşim olması gereklimi, bunlar fiyat belirlemede önemli kriterler. saygılarımla. siz gözden çıkardığıunız miktar ve yapğmak istediklerini yazarsanız size birkaç cihaz önere bilirim.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

BRÜEL & KJÆR SOUND & VIBRATION MEASUREMENT A/S
(önermem) ben baya araştırma yaptım bu konuda ve svantek kulladım çok süper bir cihaz değil ama belediyedeki gürültü şikayetlerinde bire bir :), ve fiyat aolarak da diğerlerine göre çok avantajlı tabiki daha yüksek ücretlere çok daha iyi makinelker var.

iki tip gürültü cihazı var 1. tip ve 2. tip Eger ki İş sağlığı guvenlıgı olcumlerınde kullanılacaksa 2.tip cihaz uygundur. Ama Çevre mevzuatı kapsamında kullanacaksan tip 1 cihaz olmalı. Svantek marka gürültü cihazı iyidir.

svantekleri bende arastırdım bir çok beledıye almıs kullanan varmı bu svantekleri nasıl kullanısı ve dayanıklılığı. ve bir kaç modeli var svanteklerın hangısını alıcaz

Valla dayanıklı ve kullanışlı öğrenince sitesinden baka bilirsiniz dediğim gibi fiyata göre ona siz kara vereceksiniz. ama hafıza kullanımı ölçüm kalibrasyon falan ya kullandığım için bana öyle geliya bilmem ama baya iyi. yasinaslan(et)cmo.org.tr özelden tam olarak iletişim adresini bildirirsen iletişime geçiririm arkadaşları..

Svantek portatif olması nedeniyle her yerde ölçüm yapabileceğiniz bir gürültü ölçüm cihazıdır. Ayrıca bir tripod edinmeniz yararınıza olacaktır.
GAG ölçümleri için pil ömrünü de göz önünde bulundurunuz. (Svan 957 için pil ömrü 24 saat için yeterli gelmiyor.)

Selamlar,
Çetin SAKA

Doğaya karşı işlenmiş bir suçun öcü, insan adaletinden daha zorlu olur.

Merhaba Çelikd;

Belediyelerde genel olarak svan957 kullanılıyor hatta bakanlık ta svan957 alımı yaptı geçen yıl çok miktarda. senin ihtiyacın olan Tip 1 herhangi bir cihaz. Belediyenin maddi durumuna göre değerlendir. zaten çevre birimi kurmanı gerekecektir bu sebeple tip 1 alman şart. dilediğin zaman iletişime geç ardımıc olmaya çalışırım.

Herkese iyi çalışmalar...