• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre Bilgi Sistemi

Can Avşar

Antalya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
ARÜV ÇEVRE MÜH. A.Ş.
Çevre Bilgi Sistemi

Bu sistem ile; bir çok uygulamada geçen firma, tesis, kullanıcı gibi kavramların ortak bir havuzda toplanması amaçlanmaktadır.

Böylece;
Firma, tesis ile ilgili herhangi bir güncelleme için ayrı ayrı uygulamalarda tek tek işlem yapılmasına gerek kalmayacak.

Birden çok uygulama için ayrı internet adresi, kullanıcı adı, şifreye gerek duyulmayacak.

Giriş adresi:

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• Çevre Bilgi Sistemi Sunumu.pptx
    2.5 MB · Görüntüleme: 926
Kullanıcı adı ve şifresi ile sisteme giriş yapıp, bu seneye özel birkaç istenen bilgi girişini yapıp, sonrasında atık beyan formunu açıp doldurarak beyanınızı yapmanız gerekiyor.

burada belediyeler için kayıt zorunluluğu var mı ve belediye yetkilisi olarak sanırıım çevre görevlisi kastediliyor, yanılıyor muyum

sistemde atık beyan sisteminde görünsün işaretli olmasına rağmen atık beyan formu açılmayan tesisi olan varmı ?

@mgules
benimde atık beyanı sistemde işaretli ve atık beyan formum görünmüyor, bunu bulunduğum ilde Çevre ile görüştüm onlarda anlamadı Bakanlığa sorun dedi ve Bakanlıkta da kimseye ulaşılmıyor

bilgilerinizi güncelleyin çıkış yapıp tekrar girin
güncellenen bilgiler kayıt esnasında verdiğiniz bilgilerle birebir örtüşmesi gerek unutmayın

@Erdem AKGÜL
ben belediyeyi dediğiniz gibi yetkili olarak kendim giriş yapıp sistemden kaydetmiştim; fakat doldurmamız gereken bi form daha varmış, doldurup il müdürlüğüne göndermemiz gereken,ben ona ulaşamadım. il müdürlüğüne bilgi gitmiş fakat ben şimdi tekrar giriş yapamıyorum..

@deucevre

evet ben müdürlükle konuştum eksik hiç bir şey görünmüyor ben dilekçe ile atık beyanı yapıp sisteme giriş yapamağımı belirteceğim artık yapacak bir şey yok

herkese iyi çalışmalar... aynı vergi numarasına sahip firmamız var, çevre bilgi ssiteminden merkezi kayıt edebiliyoruz. fakat şubelerini aynı vergi numarasına sahip oldukları için aynı adres gözüküyor, ve adreste bir değişiklik yapamıyorz. şubeleri nasıl eklememiz gerekiyo, il çevreden de sağlıklı bir cevap alamadık. konu hakkında bilgisi olanlardan yardım istiyorum.

arkadaşlar çok kızgınım :mad:

4 ocak ve 12 martta olmak üzere iki kez dilekçeyle şifre basvurusu yaptık çevre sistemine kayıt olduktan sonra dilekçeyi çıktı alıp başvuru yapıyormusuz neysee ben bunu bilmiyordum 4 kez gittimmm il çevreye kimse bana bişey demedi!

en son gidişimde birisi anlattı sisteme kayıt oldum ve bu pazartesi dilekçeyi verdim ertesi gün güyaa göndereceklerdi göndermediler 2 gündür ilgili bölüme ulasamadım bugün evrak kaytı aradım daha benim dilekçeyi bulamamışlar kadın çok rahat bugün yarın göndeririz dediler..

napıcam ben şimdi ? ilk kez giriş yapıcam ve şifre gelmedi yarın son gün ve rahatıısıızım doktora gitmem şart napıcam of offff :(

@Hümeyra

Firmanızı kaydettikten sonra "tesis ekle" kısmından aynı vergi numarasına sahip olan diğer tesislerinizi kaydedebilirsiniz. Kaydettiğiniz tesisinizin yanına onu ayırt edecek isim "A şirketi B şubesi" gibi eklemeyi unutmayın.

Dün yeni sözleşme imzaladığımız 4 yer için kullanıcı adı ve şifre aldık.Çevre Bilgi Sistemine giriş yaptığımızda Atık Beyan Formu tesis kaydı yaparken işaretlemiş olmamıza rağmen görünmüyor.(sadece önemli duyuru diye bir yazı çıkıyor.) Çevre Şehircilik İl Müdürlüğündekiler herhangi bir sorun olmadığını söylüyorlar ve Bakanlıkla görüşün diyorlar ancak kimseye ulaşamıyoruz.Firma bilgilerini güncelle işleminide yaptık ancak hiçbir değişiklik yok.
Daha önce birçok yerin Atık Beyanını yaptık,ama ilk defa böyle bir durumla karşılaşıyoruz.Bu konuda bilgisi olan ve yardımcı olabilecek var mı?