• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

1,5 Ton Kapak Topladılar

Akın Y.

CMNet Üyesi
Kayıt
13 Ocak 2009
Mesajlar
46
Beğeniler
57
Şehir
Eskişehir
#1
1,5 ton kapak topladılar
Akdeniz Üniversitesi Ekoloji Topluluğu üyesi bir grup öğrenci, başlattıkları ''Kapaklarla Engellere Yol Olalım'' adlı kampanya çerçevesinde 2 ayda 1,5 ton kapak topladı.Ekoloji Kulübü Başkanı ve Çevre Mühendisliği ikinci sınıf öğrencisi Gökhan Kaya, Akdeniz Üniversitesi yerleşkesindeki Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, kampanyaya 1100 öğrencinin yanı sıra ilköğretim okulu öğrencileri ve vatandaşların destek verdiğini söyledi.

Batman, Elazığ gibi illerin yanı sıra Malezya ve Polonya'dan da kendilerine kapak göndermek isteyenlerin olduğunu anlatan Kaya, 2 ayda 1,5 ton kapak toplamayı başardıklarına dikkati çekti.

Topladıkları kapakları bir plastik firmasına satarak elde ettikleri gelirle biri akülü, 14 tekerlekli sandalye alacaklarını belirten Kaya, ''Antalya şehir merkezi ve ilçelerinde yaşayan 14 engellinin hayatını biraz olsun kolaylaştırmayı amaçlıyoruz'' dedi.
Haberin devamı ↓reklam

Öğrenciler daha sonra kapakları firma çalışanlarına teslim etti.