Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1 Nisan 2012

Konu, 'ARŞİV' kısmında WalkMan tarafından paylaşıldı.

 1. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Bildiğiniz gibi 1 Nisan 2012 Çevre İzni süresiz olan tesislerin başvurması için son gün. Ancak herkes başvuruları bitirdi mi bilmiyorum. Bu tarihten sonra ne olacak, ne gibi bir yöntem izlenecek bir bilgi paylaşımı yapalım dedim çünkü bir çoğumuzun aklında çeşitli soru işaretleri var. Bugün bir arkadaşımdan duyduğum İl Müdürlüğü Uygunluk Yazısı yoksa bile boş kağıtla da olsa başvuru yapın gibi bir şey söylemişler sanırım. Peki benim merak ettiğim şey şu:
  Hiç başvurmayanlar mı şu an risk içinde yoksa başvurusu ret edilmiş ve eksikleri tamamlamaya uğraşanlar var. Bununla birlikte İl Müdürlüğü Uygunluk Yazısı bekleyenler var. Bu gibi durumlarda da yine risk var mı ?
   
 2. cemba82

  cemba82 CMNet Üyesi

  En az GFB başvurusu yapmış olmak gerekiyor diye biliyorum. En son tesisimin başvurusunu az önce tamamladım. Gerçekten ne olacağı belirsiz bir süreç...
   
 3. Gülfem Polat

  Gülfem Polat CMNet Üyesi

  Ben çok üstünde durmuyorum. sonuçta uygunluk başvurusu yapmışım gelmemişler, ya da yeni anlaşma yapmışım. 1 nisanda sistemi kapatıyoruz diyemeyeceklerine göre ben sorun olmayacağı düşüncesindeyim.
   
 4. Melih Coşar

  Melih Coşar Genel Yönetici

  Gfb diye ben de biliyorum. Yoksa çevre izinleri öyle ha diyince alınan bir şey değil. Ki böyle olduğu sürece bakanlık uzatacaktır bence
   
 5. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Uygunluk Yazısı zaten GFB sürecinde isteniyor. Ama elinde bu yazı olmayan yerler var. Dolayısıyla GFB başvurusu da yok.
   
 6. cemba82

  cemba82 CMNet Üyesi

  Uygunluk yazısı için başvuru yaptığımız yazıyı da yükleyebiliyoruz. Ben başvurulardan birini o şekilde tamamladım. Eksiklik bildirimi yaparak uygunluk yazısını yükleyin diyecekler nihayetinde. Sonuçta başvuruyu tamamlayıp ilgili bakanlık birimine göndermiş olmak önemli...
   
 7. Orkun Mumcu

  Orkun Mumcu CMNet Üyesi

  süre uzatılacak arkadaşlar
   
 8. Gülfem Polat

  Gülfem Polat CMNet Üyesi

  Sonuçta hatalı başvuru yapıyorsunuz.
   
 9. coccinella

  coccinella CMNet Üyesi

  Yaşanan aksaklıkların belli bir kısmının da bakanlık yazılım hataları, il müdürlüğünde evrak kayıpları, uygunluk kontrolü için gelmemeleri vs den kaynaklandığını düşünürsek ben de tarihin pek bi öneminin kalmayacağını düşünüyorum.
   
  KaanDogukan ve Gülfem Polat bunu beğendi.
 10. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Yalnız eksiklik bildirimi İzin aşamasında yapılıyor. GFB de kabul veya ret var. Ama İl Çevre Md. sizde belki yapıcı olalım diye Uygunluk yazısını o şekilde kabul edip, izine geçip izin aşamasında eksiklik olarak bildirip ekleyin demiş olabilir. Seri şekilde ilerlemek ve prosedürü azaltmak için. Öyle yaptıysa da bence gayet iyi olmuş.
   
 11. Hilmi Katırcılar

  Hilmi Katırcılar CMNet Üyesi

  1 nisan olayı tum tesısler için geçerlimidr. tat ve benzeri
  1 nisanı geçerse ne gıbı bı yaptırım olma ıhtımalı var.
   
 12. cemba82

  cemba82 CMNet Üyesi

  Evet öyle oluyor. Daha önceki 3 tesisin GFB sürecinde "ek belge istekleri" kısmında yüklenmesi istenen belgeler kısmından belirtilen düzenlemeleri yapıp yükledik. Biri bakanlık tarafından diğer ikisi de il müdürlüğü tarafından değerlendirilmişti. Doğrudan reddetmeleri istense zaten sistemde ek belge bildirim bölümü eklenmezdi... Sıkıntı olacağını sanmıyorum.
   
 13. KaanDogukan

  KaanDogukan Genel Yönetici

  bende açıkçası çok sorun olacağını zannetmiyorum.. eski tesisler için problem bu.. en azından 6 aylık bir ek süre daha verilecektir.
   
 14. Hilmi Katırcılar

  Hilmi Katırcılar CMNet Üyesi

  bu emisyon olayı tat tesisleri içinde geçerlimidir?
   
 15. Müjdat Öner

  Müjdat Öner CMNet Üyesi

  bu konuda dün katılmış olduğum bilgilendirme toplantısında GFB alınmış olması gerektiği söylendi.başvuruları geri dönen firmalar işleme ilk baştan ilk kez başvuru yapıyormuş gibi işlem yapacakları için GFB alınmamış anlamına gelir diye söylediler.Peki bunu neye istinaden söylüyorlar.

  Mevcut izin ve lisansların geçerliliği
  GEÇİCİ MADDE 1
  (2) Çevre izin ve lisansları süresiz olanlar ise, bu Yönetmeliğin yürürlüğe giriş tarihinden itibaren en geç iki yıl içerisinde bu Yönetmelik kapsamında çevre izin veya çevre izin ve lisansbaşvurusunda bulunur. Ancak bu işletmelerden ilk defada ücret alınmaz.

  Buna ek olarak bu tarihten sonra izin başvurusunda bulunmamış her yere yazı ya da ceza makbuzu gönderilmeyeceği ve yapılan denetimlerde izin belgesi istenecek ve ibraz edilemezse işlem yapılacağı belirtildi.bu tarihten sonraki yapılacak başvuruları özellikle sordum. orasını başvuruyu değerlendiren il çevre ve kişinin inisiyatifine kalmış diye bir cevap aldım.
   
  Gülfem Polat bunu beğendi.
 16. Gülfem Polat

  Gülfem Polat CMNet Üyesi

  merak ettiğim bişey var. daha sistemi oturtamamışsınız, habire arıza çıkıyor, her dakka bişeyleri değiştiriyorlar, en basidi beyan yapacağız sistemler göçüyor ama bakanlık kalkmış bizden başvuru yapacaksın diyor.
  ee bakanlık olarak sen hangi yükümlülüğünü yerine getiriyorsun da benden bişey bekliyorsun?
  il çevre çalışanların 6 7 ayda uygunluk başvurusuna gelemiyor ama sen GFB istiyorsun oldu başka?
   
 17. Melih Coşar

  Melih Coşar Genel Yönetici

  Benim düşünceme göre yapılması gereken; ek süreyi beklemek yerine hatalı da olsa GFB başvurusunu yapmak, reddine kadar geçen sürede eksik olan evrakları tamamlamak, gfb'yi almak ve çevre izin aşamasına devam etmek.

  Aklıma başka çözüm yolu gelmiyor.
   
 18. Birgül Bakanoğlu

  Birgül Bakanoğlu CMNet Üyesi

  hilmi_6138 merhaba, bu 1 nisan süresi bildiğim kadarı ile süresiz izinler için geçerlidir. tat firmaları lisans süreleri bitiminde yenilemeleri gerekiyor.
   
  Gülfem Polat bunu beğendi.
 19. Müjdat Öner

  Müjdat Öner CMNet Üyesi

  evet geçerlidir.ÇKAGİLHY ek-2 de olduğu için emisyona başvuru yapılması gerekir.zaten muhafiyet varsa uygunluk yazısı aşamasında muhafiyet yazısı verilir.
   
 20. Mehtap Işık

  Mehtap Işık CMNet Üyesi

  bizim görüştüğümüz il çevre müdürlükleri; siz uygunluk dilekçesini verdiniz ama biz size uygunluk yazısını veremedik bu nedenle sizin sorumluluğunuz yok diye belirttiler.
   

İlginizi Çekebilir

DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...