• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim 12 Ağustos 2021 - Atıksu Arıtma Tesisi Tesis Sorumlusu Eğitimleri Hakkında Duyuru

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
23.05.2019 tarihli ve 30782 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Atıksu Arıtma Tesislerinde Çalışan Teknik Personele İlişkin Tebliğ kapsamında, kentsel ve endüstriyel atıksu arıtma tesislerinde görev yapacak tesis sorumlularının atıksu arıtma tesisi yeterlilik eğitimi yapılacaktır.

Eğitimler için herhangi bir ücret talep edilmeyecek olup, söz konusu eğitimler covid-19 pandemisi nedeniyle bir önceki eğitimde olduğu gibi uzaktan olarak yapılacaktır. Eğitimler, talep edilen tesis sorumlusu sınıflarına yapılacak başvuru sayısına göre planlanacak olup eğitimlere Ekim ayı içerisinde başlanılması planlanmaktadır.

Bu çerçevede, eğitim planlamasının yapılabilmesi amacıyla, TESİS SORUMLUSU BELGESİ almak isteyen adayların 16 Ağustos – 1 Ekim 2021 tarihleri arasında
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresi üzerinden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurup profil kartlarını oluşturarak ön başvuru yapmaları gerekmekte olup, eksiklik bildirilen başvuruların tamamlanması da dahil olmak üzere 1 Ekim’den itibaren adayların sisteme erişimi kapatılacaktır.

Ayrıca, söz konusu başvurulara ilişkin detaylı bilgiler
adresinde yer alan Atıksu Arıtma Tesisi Personel Belgelendirme (AATBEL) sistemi duyurular sayfasında yer alacaktır.

Ek:

1. Başvuru sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar
    .
  2. Başvuru için Kullanıcı Kılavuzu
    .
  3. Resmi yazı formatı
    .
  4. Atıksu Arıtma Tesislerinde Çalışan Teknik Personele İlişkin Tebliğ
    .

İletişim:
Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü

Su ve Toprak Yönetimi Dairesi Başkanlığı
sutoprak@csb.gov.tr

Kaynak:

İkinci başvuruyu kabul etmiyor hala sistem, endüstriyeli yaptım değerlendirmede, fakat evseli yapamıyorum. Maile de dönmüyorlar. Çözebilen var mı?

Önceki cevapları görüntüle…
Şimdi de sistem bakımı varmış!

Sistem açıldı, önce bir bakım uyarısı geldi sonra bidaha denedim oldu. Başvurdum hadi hayırlısı:)

Onaylanmış başvurum sistemde silinmiş bununla karşılaşan var mı?

Arkadaşlar 1 ekime kadar süre var ilk zamanlarda böyle aksaklıklar olur zamanla oturur sıkıntı yapmayın

Ön başvuru için mezuniyet bilgileri kısmında sorgulama yaptığım zaman lisans kaydınız bulunmamaktadır diye hata alıyorum yardımcı olabilecek birileri var mı?

Merhaba arkadaşlar ben basvuru yaptım 10 gün oldu hala değerlendiriliyor diyor. cok bekledı sanki

Boş pdf yükleyip onay alabilen oldu mu acaba? En son 28 ağustosta incelenmiş (ikinci kez) fakat hala onay/eksiklik yok. Tekrar başvuru da olmuyor. Ne yapabilirim anlamadım.

Önceki cevapları görüntüle…
birincil ikincil ve ileri artıma niye ayrılmış neye göre seçmem gerekiyor.?

AYŞE PEKTENBirincil arıtma, atıksudaki yüzen ve çökebilen katı maddelerin uzaklaştırılması işlemlerini kapsayan fiziksel arıtma ünitelerini içerir.
İkincil arıtma organik, maddelerin gideriminde kullanılan biyolojik ve veya kimyasal arıtma ünitelerini içerir.
İleri arıtma bu işlemlere ilaveten ikincil arıtmada giderilmeyen kirleticilerin uzaklaştırılmasında kullanılan prosesleri kapsar (Azot ve fosfor giderimi vb.).

İşletmiş olduğun prosesi buna göre seçeceksiniz. Ayrıca Evrak kısmına
buradaki resmi yazı formatına göre kurumdan aldığınız belgeyi yükleyeceksiniz. Diğer belge kısmına da biz barkodlu sgk hizmet dökümünü yükledik.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...