Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

15 02 02 kodlu atık ve flouresan atıkları

Konu, 'ARŞİV' kısmında Levent Yavuz tarafından paylaşıldı.

1. Levent Yavuz

Levent Yavuz CMNet Üyesi

bu atıkların beyanı yapılırken adet olarak verilen atıkları kg'a çevirmek için kullanılan standart bir yöntem varmıdır. yoksa tahmini bir kilo mu yazmamız gerekli.

2. Berrak Ören

Berrak Ören CMNet Üyesi

flüoresan neyse de 150202 nasıl adet olarak verildi anlamadım:/

3. Levent Yavuz

Levent Yavuz CMNet Üyesi

15 02 02 , 15 01 10 ve flouresan atıkları kg olarak verilmiyor adet yada uatf formunda kutu çuval olarak geçiyor.

4. Berrak Ören

Berrak Ören CMNet Üyesi

hee varil içinde falan ise doğrudur. peki gönderdiğiniz firma nasıl fatura kesiyor size

5. Levent Yavuz

Levent Yavuz CMNet Üyesi

uatf aldığım için firmalardan , fatura konusunda bilgim yok. şu açıdan sordum ambalaj beyanı yaparken ahşap paletler için bir standart vardı diye hatırlıyorum.

6. yarabandı

yarabandı CMNet Üyesi

istediğiniz kadar adet gönderin firma onun tesise kabulünü kg'dan yapar uatf olarak girerkende

Gülin Ç. ve Tarık Can bunu beğendi.
  7. Batuhan Aşcı

Batuhan Aşcı CMNet Üyesi

Bertarafcı sizden atıklarınızı alır ve tesise götürür. Burada araç kantara çıkar ve sizin göndermiş olduğunuz atıklar tek tek (çuval çuval, varil varil vs.) indirilir. Aradaki fark sizin atığınızın miktarını verir. Eğer atığınız kantarın duyarlılığından daha az miktarda ise daha hassas kantarlar kullanılır. Ben bu şekilde biliyorum. Ben tesisten adet gönderiyorum bana gelen UATF'de kilo olarak yazıyor.

Gülfem Polat ve Gülin Ç. bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.