• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

19 12 01 kağıt kodu

S. GÖÇ

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
bülent ecevit üniverstesi
15 01 01 kağıt amblaj olarak gelen atığı presleyerek kağıt fabrikasına yolluyorum. bu nedenle r12 işlemi ile 19 12 01 kağıt ve karton olarak dönüştürmelimiyim. yada mantıklımıdır.

19 atık yönetim tesislerinden, tesis dışı atık su arıtma tesislerinden ve insan tüketimi ve endüstriyel kullanım için su hazırlama tesislerinden kaynaklanan atıklar.
19 12 başka bir şekilde tanımlanmamış atıkların mekanik arıtımınında (örneğin ayrışması , ezilmesi, sıkıştırılması, toprak haline getirilmesi) kaynaklanan atıklar.

ambalaj atığını tehlikesiz atığa dönüştürmemelisin. söylediğin üzere sadece presleme yapıyorsun yani kağıt geri kazanımın yok. ambalaj atığı toplama ayırma lisansın ile aldığın atıkları ambalaj atığı geri kazanım kodu olan fabrikaya çıkış yapabilirsin. r kodu ile proses oluşturmamalısın.
bahsettiğin r kodları geri kazanım lisansı olan tesislerin atık geri kazanımı sonucu proseste oluşan atıklar için tanımlanabilir. Bu bahsettiğin işlemi eğer ambalaj atığı geri kazanım lisansın (15 01 01) varsa uygulayabilirsin.

anladım ambalaj toplama ve ayırma ve tehlikesiz atık toplama ve ayırma var. aslında fabrikaya ambalaj kağıtatıkları, rolikler ve ofis kağıt atıkları karışık olarak veriyoruz. preslenmiş olarak ortak kağıt kodu bulmaya çalışıyorum. kütle denkliği bu sayede daha rahat kontrol edebilirim diye düşünmüştüm.