• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

2. Kategori Yağların bertaraf edilmesi

BilgeAydın

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
DenkTech Otomotiv San. Tic. A.Ş.
Merhaba,

PCBs değerine göre 1. Kategori
Klorür değerine göre alt sınırdan giren 2. Kategori
Toplam Halojenler değerine göre yine alt sınırdan giren 2. Kategori olan

Makinaların çalışması için yağlamada kullanılan Hidrolik Yağım var. Bu yağlar makinanın her 6 ayda 1 kez makinadan boşaltılıp yerine temiz yağ konuluyor. (arabalardaki motor yağı ile aynı mantık)
Daha önce aynı yağa analiz yaptırdığımda 1. kategori çıkmıştı ve geri dönüşüme gönderiyordum.

Son yaptırmış olduğum analizde yukarıdaki sonuçları aldım ve artık yağım 2. kategori.
Yönetmeliğe göre 2. kategori yağlar geri dönüşüm için de kullanılabiliyor, bertaraf da edilebiliyor

Geri dönüşüm firmalarına sorduğumda sadece bertaraf edebileceğimizi söylüyorlar. Özetle bu atığımı hangi atık kodu ile çıkartmam gerekir ?
yardımcı olabilecek var mı?

@BilgeAydın
Bilge hanım merhaba, hidrolik yağları 130110 atık kodu ile verebilirsiniz. 1 ve 2. Kategori yağlar bertaraflik olmaz. Dilerseniz firma yönlendirebilirim

olur diğer arkdaşlar içinde niğdedeki firmalarla görüşün derim tonaj yüksek olursa sıkı pazarlık ile yüksek fiyatlara satabilirsiniz :)

@Olgaç Sürmelihindi
Olgaç Bey Merhaba,
İlginiz için çok teşekkür ediyorum, firma yönlendirmesi yapabilirseniz mutlu olurum.

Bir keresinde bana miktar küçük olursa bedelsiz alırız demişlerdi. 650 lt gibi bir miktardı. Bununla ilgili bir sınırlama var mı yoksa piyasadakilerin kendi yöntemi gibi bir şey mi bu?:rolleyes:

düşük oldu mu mesafeden dolayı almıyorlar, siz miktarını belirtin 3-4 firma yapınca sizi de dahil etsinler plana ;)