2012'de kıyamet kopacak korkusu...

Murat Kubilay

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
29 Mayıs 2011
Mesajlar
45
Beğeniler
23
Şehir
Çorlu Tekirdağ
#1
slide.jpg


Mayalıların kehaneti çıkacak mı? Mayalılar, 2012 yılında kıyametin kopacağını iddia ediyor. Ama böyle giderse kıyamet yakın. İşte kıyametin alametleri.. Maya'lılar binlerce yıl önce uyardı. 2012'de kıyamet kopacak diye.. Dünyadaki bazı gelişmeler kıyametin çok uzakta olmadığını söylüyor. Bilim adamları, kıyamet habercisi alametleri şöyle sıralıyor: Göktaşı:Uzmanlara göre büyük kütleli bir göktaşı dünyada yaşamı bitirebilir. Ancak bilim insanları bu kadar büyük çaplı göktaşlarının her bir milyon yılda yalnızca iki kez çarptığını söylüyor. Dünyaya son göktaşı 1908 yılında düşmüş, Hiroşima’da patlayan atom bombasından 1000 kat güçlü bir göktaşı patlaması yaşanmıştı.

Salgınlar: Yüzyıllarca insanlığın korkulu rüyası olan veba,İspanyol gribi ve şimdi de patlak veren domuz gribi nedeniyle, bir salgının insanlığın sonu olması yönündeki endişeler güncelliğini koruyor. Kuş gribi gibi virüslerin mutasyona uğraması halinde insanlık büyük tehlike altına girebilir.

Nükleer savaş: Dünyada 23 bini aşkın nükleer silah var. 1977 yılında ABD Savunma Bakanlığı, olası bir nükleer savaşı halinde maksimum 265 milyon kişinin öleceğini hesaplamıştı. Bugünkü silahların kapasitesi bilançonun daha da atmasına neden olabilir.

İklim felaketi: Dünyanın sonuna dair en gerçekçi senaryolardan biri iklim değişikliği... Uluslararası İklim Değişikliği Paneli’ne göre yerkürenin bu yüzyılın sonuna dek 4-5 derece ısınmasıyla birlikte deniz seviyesi yarım metre kadar yükselecek, dünyanın birçok bölgesi su altında kalacak.

Diğer gerekçeler: Dünyanın sonunu getirebileceği söylenen teoriler arasında yanardağların gezegenin iklimini değiştirmesi, bir yıldızdan yayılan gama ışınlarının atmosfere tehlikeli oranda radyasyon salması, teknolojilerin kazara kontrolden çıkması gibi senaryolar da yer alıyor.
 

Melih Coşar

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Kayıt
3 Temmuz 2010
Mesajlar
1.261
Beğeniler
2.338
Şehir
Çankaya/Ankara
#2
Hocam bence Mayalar "Yarın devam ederiz aga" diyip bırakmış, ertesi güne de istilayı yemişlerdir. ;)
 

CMNet Okuru

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
23 Eylül 2015
Mesajlar
6
Beğeniler
287
#4
=)) Mayalar bir çeşit güneş dinine inanıyorlardı. Maya dinine inanlar var mı içinizde bilmem ancak, sitedeki Müslüman kardeşlerime sesleniyorum:

"Göklerin ve yerin gaybını bilmek Allah'a mahsustur. Bütün işler ona döndürülür. Öyle ise ona kulluk et ve ona tevekkül et. Rabbin yaptıklarınızdan habersiz değildir. " (Hud 123. Ayet)
 

tisg

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
17 Aralık 2011
Mesajlar
2
Beğeniler
1
#5
:) halleyin reklamları iyi dostum kopma olayını ordan takip et. ;)
 

Yukarı Alt