• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

21 mayıs 2014 tarihine kadar danışmanlık şartlarının sağlanması

Arif Öztürk

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar merhaba,

Forumdaki herkesin bilgisi olduğu üzere 21 Kasım 2013 tarihinde yayınlanan yönetmelik gereğince 21 Mayıs 2014 tarihine kadar danışmanlık firmalarının sağlaması gereken şartlar var. Ancak bu şartların sağlanması durumunda,
1) Bakanlığın tespiti nasıl olacak?
2) Yeniden başvurumu yapılacak?
3) Bu konuyla ilgili resmi bir açıklama var mıdır?

@Arif Öztürk
@Arif Öztürk bey,
bir yanlışı düzelteyim 21 mayıs değil 1 temmuz tarihine kadar geçerlidir.
yönetmelik 01.01.2014 tarihinde yürürlüğe girdi.

@Mahmut Cimşit

Malesef yanılıyorsunuz @Mahmut Cimşit,

21.11.2013 Tarih ve 28828 Sayılı Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik

"Şartların sağlanması ve yükümlülük

GEÇİCİ MADDE 2 – (1) Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce çevre yönetim birimi onaylanmış işletmeler ve çevre danışmanlık belgesi almış firmalar, bu Yönetmelikte belirtilen şartları, bu Yönetmeliğin yayım tarihinden itibaren en geç 6 (altı) ay içerisinde sağlamakla yükümlüdür. Bu süre içinde gerekli şartları sağlamayan çevre yönetim birimlerinin onayları ve çevre danışmanlık firmalarının belgeleri 6 (altı) ay süre ile askıya alınır. Askı süresi içinde şartlarını bu Yönetmelik hükümlerine uygun hale getiren çevre yönetim birimleri veya çevre danışmanlık firmalarının belgeleri vize süresi bitimine kadar geçerlidir. Askı süresi içinde gerekli şartları sağlamayanların belgesi iptal edilir."

bu madde de bizim de kafamız karıştı. Yalçın Bey ile tekrar görüştük ve bunu tekrar bize söyledi.

@Mahmut Cimşit

Yazı Bakanlığın Duyurular Sayfasından Alınmıştır... (
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
)

Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik 21.11.2013 tarih ve 28828 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmış olup,1.1.2014 tarihinde yürürlüğe girecektir.

Yönetmeliğin Geçici 2.Maddesine göre Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce çevre yönetim birimi onaylanmış işletmeler ve çevre danışmanlık belgesi almış firmaların, yeni Yönetmelikte belirtilen şartları, Yönetmeliğin yayım tarihinden itibaren en geç 6 (altı) ay içerisinde, bir başka ifadeyle 21.05.2014 tarihine kadar sağlamaları gerekmektedir.
Bu süre içinde gerekli şartları sağlamayan çevre yönetim birimlerinin onayları ve çevre danışmanlık firmalarının belgeleri 6 (altı) ay süre ile askıya alınacak, askı süresi içinde de gerekli şartları taşımayanların belgeleri iptal edilecektir.