• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

[23/11/2013] çmo istanbul genel üye toplantısı (yeni yönetmelikle ilgili)

Murat Erdem

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar Hepinize Merhabalar,

Bildiğiniz üzere resmi gazete de "Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik" yayınlandı. Sabahtan bu saate kadar forum üzerinde bir çok tartışma yapıldı ve halen devam etmekte.

Kimileri ÇMO'yu, kimileri de başkalarını suçlamış. Güzel yazanlar da olmuş, konuyu başka yere çekenler de. Bunların hepsi her platformda tartışılmalı, sonuna kadar destekliyorum ama malesef bunların hepsi, lafta yada sanalda kalıyor. Bakın ÇMO İstanbul Şubesi bu konuyu da ele alan bir üye toplantısı düzenliyor. Gelin bu tartışmalar burada kalmasın, biz bunu kendi aramızda zaten hergün yaparız. Gelin ister CMnet olarak yada tekil birer birey olarak, hepsinden de önemlisi mesleğine saygı duyan birer Çevre Mühendisi olarak katılalım. Burada yazdıklarımızı orada seslendirelim. Birlik olalım.

Özellikle burada yazan arkadaşlarımızın hepsini bekliyorum. Ben Çevre Görevlisi yada Çevre Danışmanı olarak çalışmıyorum, bu yüzden bu tarz konulara pek hakim değilim, ama özellikle bu işleri yapan arkadaşlarımdan ricam bu fırsatı kaçırmasınlar mümkünse diğer arkadaşlara ön ayak olsunlar.

TÜM ÇEVRE MÜHENDİSLERİNE SESLENİYORUZ!!!!
BU YÖNETMELİK MESLEĞİMİZİ BİTİREN
MESLEĞİMİZİ AYAKLAR ALTINA ALAN
BÜYÜK DANIŞMALIK FİRMALARIN İŞTAHINI KABARTAN
TAM ANLAMIYLA ÇEVRE MÜHENDİSLERİNİ BİTİREN YÖNETMELİK.
ARKADAŞLAR HEP BİRLİKTE HAREKET EDELİM TEPKİMİZİ GÖSTERELİM.
ÇMO ODAMIZA DESTEK OLALIM.
GEREKİRSE ANKARADA BULUŞALIM.

ÇMO İstanbul Şubesi'nin twettir hesabından alınmış olan iletidir arkadaşlar;

30 Kasım Cumartesi 15.00 İstanbul Şubemizde son çıkan yönetmeliğe karşı eylem planımızı konuşacağımız forumumuza tüm üyelerimiz davetlidir