• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

24 aralık 2011 iş yeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavı itiraz edilen sorular

O

ozdemir

24 aralık 2011 tarihinde gerçekleşen sınav tam anlamıyla bir rezaletti. Bu işle alakası olmayan kişilerin hazırladığı çok açık bir şekilde anlaşılan sınavda bir çok hatalı soru yer almakta. Sorular bir uzman mühendis seçmekten uzak daha çok kelime oyunları ve parağraf sorularıyla bizleri yordu. Sınavda yapılan o kadar komik yanlışlar var ki artık sınavın ve uzmanlık ünvanının ciddiyeti konusunda şüpheye düşmeye başladım.
Ekte bulunan dosyada hatalı olduğunu düşündüğüm sınav sorularına yaptığım gerekçeli itiraz dilekçesi yer almaktadır.
Dilekçeyi yolladıktan sonra birkaç yanlış daha tespit ettim..O yanlışları ve size göre hatalı olan soruları paylaşalım lütfen.

Ekli dosyalar

• dilekce.pdf
    64.7 KB · Görüntüleme: 59
Yaşanmış olaylardan kastınız edebiyat sorusu kıvamında içindeki kelime oyunlarını yakalayarak doğru cevaba ulaşacağınız(ki cevabın ne kadar doğru olduğu tartışılır) uzun paragraf sorularıysa, evet 3-4 tane bu tarz soru mevcuttu.. Bu soruların tecrübeyle alakası yok..

söz konusu soru eksik bilgi içermektedir. yangının hangi aşamada olduğu bilgisi yokur. yeni başlayan yangına dianmitle müdahale uygun olmaz.köpük uygulanmasıyla film tabakası oluşturmak daha mantıklıdır. benim teorim sizinkine tam anlamıyla zıt durumda.
bu sınavda teorik bilgi sahibi olanlar daha çok zorlandılar bence. nedeni eksik bilgiler içermesi ve ezber bilgiler istenmesidir. bir çok soruda acaba ne demek istiyor diye defalarca kendimize sormamıza neden oldu. sınavı işin içinde olmayan tecrübesiz kişilerin yada kuruluşların hazırladığı açıktır.