Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

[29/09/2013] mühendislerin çalışma hayatındaki sorunlar ve riskler

Konu, 'ARŞİV' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu Site Kurucusu

  aa.jpg

  29 Eylül Pazar günü Kocaeli Çevre Mühendisleri Odası Ülkemizdeki son günlerdeki ekonomik sorunlardan başlayarak, Mühendislerin Çalışma Hayatınında yaşadığı sorunları Mühendislerin Çalışma Hayatındaki Sorunlar ve Riskler konulu panel forumda mercek altına alıyor.

  Son süreçte yaşadığımız bir gece de çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnamelerle, Torba yasalar ile yok sayılan mühendislik mesleğinden, sınavlarla dağıtılan belge ve tamamlamalarla mühendislik bilimin içinin boşaltılmasından başlayarak,Ücretli mühendislerin yaşadığı hak gaspları, SGK ile TMMOB arasında yapılan asgari ücret anlaşmasını ve sonrasını, fazla mesai, kıdem tazminatı ve iş hayatımızda yaşadığımız sorunlarına kadar, Yaşadığımız iş kazaları, Maruz kaldığımız mesleki riskler ve meslek hastalıkları, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile çalışma hayatımıza giren sorumluluklar, Mühendis İşveren arasındaki etkileşimi ve Mühendislerin iş hayatına yansımalarını da kapsam geniş bir açıdan çalışma hayatımıza yansıyan sorunları masaya yatırıyor.

  Geniş bir bakış açısı ile yaşadığımız çalışma yaşamında karşılaşacağımız tüm sorunlarının asıl sebebini ortaya çıkartıp, tüm bunların çözümü için ortak akılın yaratığı birikimi paylaşacağız. Ve çözümüm örgütlenmeden geçtiğini, örgütlü bir birey, örgütlü oda örgütlü birlik şiarı ile geleceğin ellerimizde olduğunun ortaya koyacak.

  29 Eylül Pazar Günü Saat 13:00 - 18:00 de Kocaeli Üniversitesi Anıtpark Yerleşkesi Konferans Salonunda Aşağıdaki panelistlerimizin katılacağı panel formu gerçekleştireceğiz. (Panelistlerimizin katkılarında sonra form kısmına geçerek bu konuda yaşadığımız soru ve sorunları masaya yatırıp çözüm için panelistlerimizle kafamızdaki soru işaretlerini aydınlatacağız.)

  Etkinliğe hiç kuşkusuz değerli katılımlarınız, heyecan taşıyacak, çözüm için kuracağımız yolda fikirlerinizle bu sürece bir tuğlada siz koymuş olacaksınız. Bunu yanında ekonomik gelişmelerden tutun iş yaşamını kuşatan bir dizi kanun ve benzeri düzenleme konusunda uzman panelistler tarafından aydınlatılmış olacaksınız.

  PANEL _ FORUM: Mühendislerin Çalışma Hayatındaki Sorunlar ve Riskler


  TARİH: 29 Eylül 2013
  YER: Kocaeli Üniversitesi Anıtpark Yerleşkesi
  SAAT: 13:00 - 18:00


  PANELİSTLER;
  • Prof. Dr. Aziz Konukman Ekonomist
  • Ertuğurul Bilir İstanbul İş Sağlığı ve İşçiGüvenliği Meclisi
  • Av. Fatma Arda Bicaz Umut- Sen Avukatı
  • İsmail Macit A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı
  • Hakkı Uysal İşyeri Hekimi İş Sağlığı ve Güvenliği Bilim Uzmanı
  Program:
  13:00 - 16:00 Panel
  16:15 - 18:00 Forum

  Saygılarımızla
  TMMOB ÇMO Kocaeli Bölge Temsilciliği
  Yönetim Kurulu
   
  yarabandı, hazeldogan ve Seda Yılmaz bunu beğendi.
 2. Nihal Ş. Aksoy

  Nihal Ş. Aksoy CMNet Üyesi

  Katılmak isterdim ancak mümkün olmayacağını üzülerek belirtmek isterim. Uygulanabilir olumlu sonuçlar almanızı dilerim.
   

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...