• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

3 altın tavsiye

Semih Yıldız

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Henüz yok
Yeni mezun çevre mühendisiyim. Yeni mezun bir çevre mühendisine vereceğiniz 3 altın tavsiye,öğüt nedir? Örneğin; şu programları öğren veya şu konuları adın gibi bil ya da ilk olarak şurda çalış şurda çalışma gibi..
Önerilerinizi dinlemeyi çok isterim.
Sevgiler saygılar

1. Altın tavsiye : Araştırmacı ol, forumda bu konuda yazılmış onlarca mesaj ve forumun üst kısmında bunu teşvik etmek için büyükçe bir arama kutusu var.

Selamlar..

Çevre Mühendisliği alanında çalışmaya ve özellikle arıtma sektöründe kalmaya çalış. Çünkü kendini iyi yetiştirirsen iyi yerlerde çalışabilirsin. Ben Mezun olduktan sonra iş güvenliği alanında çalışmaya başladım ve çalışmaya devam ediyorum. Bazen kendime diyorum ki mikrop ile uğraşmak (arıtma tesisinde çalışmak) insan ile uğraşmaktan iyidir. Çünkü öyle vakalar yaşadım ki hem beyaz hem mavi yakalar ile inanılmaz :)

Forumda bu konuda yazılmış bir çok tavsiye var okumalısın mutlaka ama yinede bir tavsiyede buraya yazıyorum:

İlk iş tecrübeleri için, şehir değiştirmekten çekinme.. Sahip olduğun işlerde çalışırken mücadele et, kendini geliştirmeyi tamamlamadan yeni fikirlere kapılma..

Alan ile alakalı bir yerde çalışarak başlayabilirsiniz, oradan sevdiğin alanda kendini geliştirirsin, önerim tüm mevzuatları iş disiplinini iş takibini ve çevre ile alakalı tüm dalları öğrenmek için çevre danışmanlığı iyi bir başlangıç olabilir. Laboratuvarı varsa geri dönüşüm tesisi varsa onun arıtması varsa yani ne kadar gelişmiş bir şirket ise o kadar iyi.. altın kural bence bu diğerleri ise sana kalmış.