• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

5-1c

ufuk kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
erciyes üniversitesi
Arkadaşlar merhaba
Çevre mühendisliğinde 5-1c yönetmelikte bizim almamız gereken bir belge falan mi var 5 -1 c olan düzeyde olmamız için

Ben bir ytk firmasında çalışıyorum dışardan sözleşmeli bir çevre mühendisimiz varmış ben ise yeni girdim bana 5-1 c kapsamında olursan seni onun yerine alalım dediler ben onun tam olarak ne olduğunu bilmiyorum

Jeoloji veya Maden Mühendisi değilseniz, o kapsamda olamazsınız maalesef :) Onun yönetmeliğini de bırakayım:

Link:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

İlgili yönetmeliğin ekine bakarsanız 5-1-c için Jeoloji ya da Maden Mühendisi şartı mevcut. Tabi daha detaylı yardımcı olabilecek kişi; Maden Mühendisleri ya da Jeoloji Mühendisleri için hazırlanan bir forum varsa, orada bulunur. Bizler Çevre Mühendisi olduğumuz için en fazla bu kadar yardımcı olabiliyoruz.

YETKİLENDİRİLMİŞ TÜZEL KİŞİLER İLE İLGİLİ YÖNETMELİK
Yeterlik belgesi başvurularında aranacak personel şartları
MADDE 5 –
(1) Yeterlik belgesi almak isteyen tüzel kişinin aşağıdaki şartları sağlaması ve en az beş personeli istihdam etmesi zorunludur:

b) Maden ve jeoloji mühendisi dışında harita ve kadastro, hidrojeoloji, çevre, jeofizik, cevher hazırlama, metalürji, ziraat, orman, elektrik ve makine mühendislerinden en az bir personeli sürekli olarak istihdam etmesi,

5-1-b kapsamında yer alıyor çevre mühendisleri , YTK eğitimi almış olması gerekiyor.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .