• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

7 aralık 2009 tarihinde düzenlenecek olan çevre görevlisi eğitimi

Can Avşar

Antalya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
ARÜV ÇEVRE MÜH. A.Ş.
7 aralık 2009 tarihinde düzenlenecek olan çevre görevlisi eğitimi katılımcı listesi

Ekli dosyalar

• cevregorevlisiduyuru-2.pdf
    176.8 KB · Görüntüleme: 553
eğer değişmezse antalya kemerde olucaktı.. daha öncede belekte denmişti sanırım..otelin durumuna göre değişiyor.. geniş bilgiyi gene bu bölümde paylaşmıştım.. biraz daha detaylı bakarsınız görüceksiniz ;)

bu nasıl iş ya.katılanların çoğuda çevre mühendisi.bu kadar kolayda kabul edilmez ki.dünden razılar sanki böle bir yönetmeliğe.arkadaşları tebrik ediyorum çok güzel destek vermişler bravo...

herkes kendi derdinde tabi :( biz burda mesleğimiz için yırtınırken bu 200e yakın meslektaşımız olacak arkadaş kendini kurtarma peşinde !!!

Zeynep hanımın mesajı lütfen kulak veriniz

Zeynep Akgün 27 Kasım, 19:51

Merhaba değerli meslaktaşlarım, bu aralar gelişmeleri hepimiz çok yakından takip ediyoruz. Artık eğitim içeriği ve bu yönetmeliğin gidişatı ! 3 aşağı 5 yukarı belli, unutturmaya çalışıyorlar, bu arada bakanlıktaki meslektaşlarımız ve hatta üst kademelerdeki hocalarımızın da bizim karşımızda olduğunu hiç sanmıyorum ve bu can sıkıcı duruma sebep olan AYRINTIlarla ilgilenmiyorum. Hani belki küçük işletmeler için küçük kurslar olur bir kişi herşeye bakarken aradan ÇEVRE yi de çıkarır bu başka birşey , 4 yılın hiçse sayılıp kursa herkesle tabi olmak başka birşey. Komediden başka birşey değil, o yüzden çevre mühendisi dışında bir çok destekçimiz var. Çünkü o kişiler de teknik adam olsada kendileri belli şartlar ve kriterler dahilinde eğitiliyor olsa bile bizim buna tabi tutulmamıza akılları ermiyor. Aklın yolu bir, diğer branşlara da bu sıçrayabilir, ccna kursu alan elektronik müh olur, windows kursu alan bilgisayar müh olur , olur olur , böylece AB ye gireriz. Sözümü kısa kesemedim :) ama yine de hep ben konuşmayacağım. İSTEKLERİMİZ köşesi, acilen hepimizin isteklerini özetleyip yazdığımız eğitim içeriği belli olmadığı zaman oluşturulan bir listeydi. Şimdi sizlerden çok önemli ricam gelişmelerle birlikte
1 - Görüşleriniz ( konu açıklaması ile birlikte)
2 - Yönetmelikteki maddelerle ilgili detaylı görüşleriniz, mantık hataları vb
3 - Eğitim konuları aşamaları içeriği ile ilgili detaylı görüşleriniz
Bu konularda sizlerden net geri dönüşler alabilirsek isteklerimiz köşesini de güncelleyeceğiz, ve yine ilgili heryere duyurmaya çalışacağız.
Grubumuzda ÇMO ve hatta Meclis hatta Bakanlık mesupları mevcut, onlardan da MUTLAKA geri dönüş rica ediyorum ve ulaşabileceğimiz yetkili olan her makam konusunda rica ediyorum. Mesleğimizi kimse ile paylaşmak zorunda değiliz hele ki bu kada mücadele ettikten sonra.
Bu arada bütün üyelerimiz saygıdeğer ve kaliteli arkadaşlarımız ve bu kadar çok geri dönüş yapıp bana destekte bulunduğunuz arkamda olduğunuzu hep grubumuzu destekleyeceğinizi belirttiğiniz için teşekkür ederim.
Saygılar,
Zeynep

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

arkadaşlar 5 yıldır bürom var son 2 yıldır gelişmeler hep olumsuz yönde çed yeterliliği ile ptd hakkımız alındı lpg sorumlu müdürlük hakkımız 5 ten 1 e indi ve bunlarda şimdiye kadar olumlu hiç bir değişiklik olmadı çevre görevlisi olayında da bende bütün çevre mühendisleri gibi buna karşıyım ve internet ortamındada yapılan çalışmalara destek veriyorum elimden geldiği kadar ve elbette farkındayımki yeni mezun meslektaşlarımızın şansı çok azaldı ancak tabiikide kendimizide düşünmek zorundayız arkadaşlar şimdi bu katılan arkadaşların bazıları muhtemelen bir firmada çalışıyorlar bu kişinin eğitime katılmıyorum deme şansı varmı sizce patronuna yada benim durumum için zaten 2 yıldır bir çok şeyin önünü kestiler bunuda kaybedersek öyle veya böyle 5 yıllık mücadelemi çöpe atmam gerekecek hadi attık diyelim benim aileme kim bakacak acaba elbette bu çabalarınızı desteklemiyorum anlamına gelmiyor ama bir şeyler için yırtınmanın anlamı eğitime katılan arkadaşlara saldırmaksa yanlış yoldayız demektir bence. Bunu yaparken bence daha etraflıca düşünmemiz lazım ani bir kararla oraya "200 e yakın meslektaşımız olacak arkadaş" demek biraz ayıp oluyor burada kimsenin böyle ithamlarda bulunma hakkı yok bunun için bence bir özür borçlusunuz. yinede çalışmalarınız için sizi tebrik ediyorum ve bunları desteklediğimi bilmenizi isterim ve bu çıkışınızın bir anlık öfkeyle olduğunu düşünüyorum

@mgules

yukarıda kullandığınız "ithamlar,saldırmak, özür,çıkış" vb. kelimeler tamamen sizin yazdığınız sözcükler efendim.. "meslektaş olacak arkadaşlar" kelimesinde ne var bu kadar taktığınız onu anlamış değilim doğrusu :confused: ayrıca özür dilenecek, saldırı vs. ne var burada bizim göremeyipte sizin gördüğünüz??

not: ayrıca bu yazı yukarıda yazdığı üzere benim değil mail grubundan alınış bir yazıdır.

bende sizin yazdığınızı iddea etmedim zaten herhangi bir şeyi uzatmak amacında değilim ama yukarıda yazdığınız şeyleri heralde ne manaya geldiğini bilmeden yada onu kastetmeden yazmışsınız bu şartlarda. Yada meslektaş olacak lafının sizin düşündüğünüz manada anlamı farklı olabilir ancak bu laf ve biz yırtınırken siz kendinizi kurtarıyorsunuz gibi lafları neyi düşünerek yazdınız bende onu anlamadım. neyse dostum sen bunları irdelemeye çalışma bence... ben sizin hakkınızda yanlış bir değerlendirmede bulunmuşum kolay gelsin

çok merak ediyorum acaba ilk kurs bitipte sertifikalar alındıktan sonra hangi fabrika çevre görevlisi arıyoruz diye ilan verecek.ordan sertifika alan fizikçiye kimyacıya veterinere hangi işletme güvenpte iş verecek bekleyip göreceğiz.

şuna inanın çoğu işletmenin umrunda olan tek şey bu işi nasıl en ucuza çözerim olacak acı ama gerçek bu:(

bence de kimsenin umrunda olmayacak.işletme sahipleri genel olarak daha ucuza adam çalıştırmayı hayal ettikleri çoğu çevre eğitimcisi iş bulabilecek bence.düşünün şuan bile çevre müh çalıştırmamak için neler yapılıyor.korkarım ki mesleğin onuru ayaklar altına alındı :(