• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

80'lerin sonu 90'ların başında çocuk olmak

Türkiyemin doğusundan, batısına, kuzeyinden, güneyine kadar çocukluk anılarımızın ortak olması ne güzel, :) bu konuyu açan arkadaşımıza teşekkür ediyorum. Sayfayı açtığımda duygu seli beni benden alıyor :( , özlüyorum ..tşkler dostlar!

sokak ortasında az oynamadık

dedem ile oynardım yenene kadar kalkmazdım basından mısır ve fasulye koyardık taş yerıne..

Yaklaşık 2000 yıldır oynandığı sanılıyor. Bulunulan her türlü küçük taş, odun parçası ve hatta aşık kemiği ile oynayanlar vardır. Şimdi plastikten bir takım materyallerle de oynanıyor gereksiz yere. Bir taşı atıp, geriye kalanları verilen düstura göre toplamak zorundasınız. Önce birer birer, sonra ikişer ikişer, üçler, dörtler ve derken kepme…

Aslında askeri bir egzersiz olarak icat edilmiş. Askerlere yere çizilen yüzlerce kare içinde taş sektirmeleri söylenirmiş. Böylesi bir eğlence varken, savaşmak niye?! Çocuklar için olan versiyonda yere kireç taşı ya da tebeşirle belirlenen sayıda kare ve diktörtgenler çizilir. Mesele gene belirlenen kurallar ölçüsünde taşı bir kareden diğerine, çizgide durmayacak şekilde ve tabii tek ayak üstünde sektirmektir.

taşdan kaleler yapıp sabhadan akşama kadar topun peşinde koşmak açlık nedir bilmeden akşa ezanı okunana kadar dı vakit annem ögle yemegıne cagırırken gelıyorum gelıyorum dıye akşam ederdım hergun.. hafta içide okulda tenefuslerde kosardık birde topun peşine..

WWuwmzwIVd4

simit oyunu az dayak yemedık :)

@Yasemin Aslantürk
ya herkes farklı bölgelerde aynı seylerı paylaşmıs super bır donemmıs .. gercekten sımdıkı cocklar yıllar sonra cocukluklarını sosyal medyada gecırdıklerını anlatır heralde facebook un eskı halıne felan gulerler

yasemın hanım sımdı artık sosyal medya denen sey genclerı soguk ıce kapanık konusmasını bılmeyen bır yaratıga cevırıyor .. resmen eskıden mahallede top kostururduk yabancısı olsun tanıdıı olsun sımdıkı cocuklar PS3 salonlarında ınternete cafelerde vs. sonumuz hayır olsun