• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim A-2 Tipi Mühendislik Akustiği Sertifika Eğitim Programı

A-2 Tipi Muhendislik Akustigi Sertifika Programi 12-16 Eylul 2009
tarihleri arasinda gerceklestirilecektir.

Egitim ile ilgili detayli bilgi asagida yer almaktadir:

Sure: 26 Saat

Son Basvuru Tarihi: 9 Eylul 2009

Egitim Tarihi: 12-16 Eylul 2009

Egitim Programi:

Cumartesi : 09.30 - 16.30 / Pazar : 09.30 - 16.30 / Pazartesi : 09.30
- 16.30 / Salı : 09.30 - 16.30 / Çarşamba : 09.30 - 10.30

Ucret (KDV Dahil): 590 TL

Yer: ODTU Surekli Egitim Merkezi

Katilimci Sayisi: 25 Kisi

Kimler Katilabilir: Cevresel Gurultunun Degerlendirilmesi ve Yonetimi
Yonetmeligi'nin uygulanmasindan sorumlu kurum ve kuruluslardan (Cevre ve
Orman Bakanlıgi, yetki devri yapilan belediye ve Il Cevre ve Orman
Mudurlugu) saha olcum calismalarini yuruten, denetim, sikayetlerin
degerlendirilmesi ve izin/onay kapsaminda raporlari inceleyip
degerlendirilmesinde calisacak universitelerin 4 yillik fakultelerinden
mezun olanlar bu programa katilabilir.

Sertifika programina kesin kayit yaptirmak icin, oncelikle egitim
programinda yeterli kontenjan olup olmadigini telefonla teyid etmeniz
gerekmektedir.

Her 2 grup icinde, kontenjanlar dolduktan sonra kayit kabul edilmeyecektir.

M. Arzu ARUNTAS
ODTU Surekli Egitim Merkezi
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Tel: 90 312 210 35 46
Faks: 90 312 210 79 61

Serdar Hocam, siz de hak verirsiniz ki ülkemizdeki eğitim kalitesi ortada. Okurken hep "teknik bilgi" aldığımızı söyleriz ama bu da çok kısıtlı. Bu tarz eğitimler, daha çok direkt olarak yapmak istediğiniz işe yönelik oluyor. Bu eğitimlerde makine ve teçhizat bilgisi veriliyor ağırlıkla, ölçüm yöntemleri anlatılıyor. Düşünün raporlama kısmı için de ayrı eğitim var :) Maalesef her ne kadar söylensek de, şu an bu eğitimi almadığımız müddetçe bilgimizin olmadığı bir konu olarak kalacak.

Şşş komisyon alıyor, aramızda kalsın.

@Silinmiş üye 2234 Sonunda bunu kullanacak bir yer buldum çok mutluyum :D

@Ferhat Elçi'ye bu konuda ben de çok kırgınım. Hiçbirisine de gidemedik, hiç mi şartları uygun bir eğitim olmaz bizde?

:koptum:?? arkadaşlar hatırlatayım ben FERHAT ELÇİ ÇevreMühendisi gönüllü olarak yöneticilik yapıyorum Özel sektörde çalışıyorum vallahi billahi bakanlık ile ilgim bağlantım yok ha odaya üyeyim o kadar vergim varsa veriyorum ? ayım gelim maiş alıp faturalarımı yatırıyorum ha eğitimlerden gelirim yoktur ?

yanlış kişiye linç is coming yapıyon ? uzak kala kala artık kime yapacağını şaşırdı??

TESİSLERE YÖNELİK İLERİ SEVİYE SERA GAZI EMİSYONLARININ İZLENMESİ, RAPORLANMASI VE DOĞRULANMASI EĞİTİMİ

TMMOB ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI

mail_resim_01.gif

EĞİTİM ADITESİSLERE YÖNELİK İLERİ SEVİYE SERA GAZI EMİSYONLARININ İZLENMESİ, RAPORLANMASI VE DOĞRULANMASI EĞİTİMİ
EĞİTİM TARİHİ9-10 MART 2019
EĞİTİM SAATİ10:00 - 18:00
EĞİTİMİN VERİLECEĞİ YERTMMOB Çevre Mühendisleri Odası Ankara Şube
Hatay 2 Sokak No:24/16 Kızılay – ÇANKAYA/ANKARA
EĞİTMEN BİLGİLERİEVREN TÜRKMENOĞLU / BM İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ UZMANI
EĞİTİMİN AMACI VE KAPSAMI
EĞİTİMİN AMACI VE FAYDALARI:
Eğitim, Sera Gazı Emisyonlarının Takibi Hakkında Yönetmelik, Sera Gazı Emisyonlarının İzlenmesi ve Raporlanması Hakkında Tebliğ, Sera Gazı Emisyon Raporlarının Doğrulanması ve Doğrulayıcı Kuruluşların Akreditasyonu Tebliğ kapsamında sera gazı emisyonlarının izlenmesi, raporlanması ve doğrulanması konularında tesislerin bakım, üretim ve çevre yönetim sistemi birimlerinde görev alan mühendis ve sorumlular, çevre danışmanları bilgilendirilmesini amaçlamaktadır.

• Sera Gazı Emisyonlarının İzlenmesi, Raporlanması ve Doğrulamaması Mevzuatı
  • Sera Gazlarının İzlenmesi ve Raporlanması Prensipleri ve Tesislerin Yükümlülükleri
  • Sera Gazı İzleme Planı İçeriği
  • Sera Gazı Emisyon Raporu İçeriği
  • Doğrulama Prensipleri
  • Doğrulayıcı Kuruluşların Akreditasyonu
  • Doğrulama sürecinde Tesislerin Yükümlülükleri
  • Doğrulama Raporu İçeriği
  • Sektörel örnekler
  • 17 Mayıs 2014 tarihli Sera Gazı Emisyonlarının İzlenmesi hakkında Yönetmelik prensipleri detayları
  • 22 Temmuz 2014 tarihinde yayımlanan Sera Gazı Emisyonlarının İzlenmesi ve Raporlanması Hakkında Tebliğ prensipleri detayları
  • 02 Aralık 2017 tarihinde yayımlanan Sera Gazı Emisyon Raporlarının Doğrulanması ve Doğrulayıcı Kuruluşların Akreditasyonu Tebliği prensipleri detayları

EĞİTİM SONUNDA KATILIMCILARIN AŞAĞIDAKİ KONULARDA BECERİ SAHİBİ OLMALARI BEKLENMEKTEDİR

• Emisyon Ticareti ve Ulusal İzleme, Raporlama ve Doğrulama mevzuatı ile ilgisi
  • Tesislerin Sera Gazı Emisyonlarının Takibi Hakkında Yönetmelik kapsamındaki yükümlülükleri
  • İzleme planı, emisyon raporu ve doğrulama raporu
  • Tesislerin yıl boyunca sera gazı emisyonlarını izleme kapsamında yapması gereken iş ve işlemler, uygulaması gereken prosedürler
  • Dahili ve kontrol risklerinin tespiti
  • Tesislerde veri akışı yönetimi ve kontrol faaliyetleri
  • Tipik ölçüm aletlerinin özellikleri, kalibrasyon ve ayar kavramları, belirsizlik hesapları
  • Sürekli Emisyon Ölçüm Sistemleri ile sera gazı emisyonlarının tespiti
  • İzleme sırasında oluşabilecek aksaklıklar ve mevzuata uygun çözüm yolları
  • Yıllık emisyon raporu hazırlanma süreci
  • Doğrulama süreçleri ve tesislerin doğrulayıcı kuruluşlar ile çalışma esasları
  • Doğrulayıcının rolü, tesis ile yürüteceği çalışmalar
  • Doğrulayıcı kuruluşların akreditasyonu
  • Doğrulayıcı ve baş doğrulayıcı atama süreçleri
  • Tesisin doğrulama sürecinde görevleri
  • Sektörel uygulama örnekleri
EĞİTİM İÇERİĞİTemel Bilgiler
İklim Değişikliği Olgusu ve Emisyon Ticaretinin Esasları

İzleme ve Raporlama
Sera Gazlarının İzlenmesi ve Raporlanması Prensipleri
Tesis ve kaynak akış kategorileri
Kademeler ve belirsizlikler
Ölçüm cihazlarının kalibrasyonu ve bileşik belirsizlik hesaplama yöntemleri
İzleme yöntemleri
Hesaplama faktörlerinin tespiti
Tesislerde veri yönetimi
İzleme planları ve yıllık emisyon raporları
Hesap ve ölçüm temelli izleme yöntemleri
Raporlama prensipleri
İzleme ve raporlama örnekleri
Emisyon raporu içeriği

Emisyon Raporlarının Doğrulanması
Doğrulamanın amacı ve temel kavramlar
Sera gazı emisyon raporlarının doğrulanması prensipleri
Doğrulayıcı kuruluşun rolü
Güven seviyesi, önemlilik ve doğrulama riski kavramları
Stratejik analiz ve risk analizi
Doğrulayıcı kuruluş tarafından uygulanacak doğrulama yöntemleri
Tespit edilen hatalı bildirim, uygunsuzluk ve mevzuata aykırılıklar
Doğrulama görüşünün oluşturulması
Doğrulama raporunun oluşturulması
Tesisin doğrulama süreçlerindeki yükümlülükleri
Doğrulayıcı kuruluşların akreditasyonu
Doğrulayıcı ve baş doğrulayıcı atama süreçleri
EĞİTİME KİMLER KATILABİLİRSera gazı emisyonlarının takibi hakkında yönetmelik kapsamında sera gazı emisyonlarını izlemek ve raporlamakla yükümlü tesislerin bakım, üretim ve çevre yönetim sistemi birimlerinde görev alan mühendis ve sorumlular, çevre danışmanları.
Tesislerde doğrulama süreçlerinin yürütülmesinden sorumlu olacak mühendis ve sorumlular.
Sera gazı emisyonlarının izlenmesi, raporlanması ve doğrulanması konusunda çalışmak isteyen kişiler
KATILIMCI SAYISI20 Kişi
EĞİTİM ÜCRETİÇMO Üyeleri : 680,00 TL
BTBli Firmalarda Çalışanlar : 850,00 TL Diğer : 1020,00 TL Eğitim ücretini Türkiye İş Bankası Meşrutiyet Şb. 4213 - 744819 IBAN : TR870006400000142130744819 nolu hesap numarasına yatırabilir ya da Şubemiz POS cihazına Bonus Kartınızla 4 taksitle ödeyebilirsiniz. NOT : Eğitime katılım sağlayacakların, 4 Mart 2019 tarihine kadar ön kayıt yaptırmak için eğitim bedelinin %30unu yukarıda belirtilen hesap numarasına yatırmaları gerekmektedir. Ön kayıt ücretini yatıracakların, şubemizi arayarak kontenjan bilgisi aldıktan sonra ücretlerini yatırmaları rica olunur. Katılımın, katılımcı tarafından iptal edilmesi durumunda ödenen ön kayıt bedeli iade edilmeyecektir. Eğitimin Şubemiz tarafından iptal edilmesi durumunda katılımcıya ücret iadesi yapılacaktır.
EĞİTİM ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR:· Ders Notları
· İkramlar
· Katılım Sertifikası
KAYIT BİLGİLERİKayıtlarınızı 0312 419 80 76 numaralı telefondan veya deniz@cmo.org.tr adresine adınızı, soyadınızı, iletişim bilgilerinizi, oda sicil numaranızı ve eğitimin adını belirterek yapabilirsiniz.
İLETİŞİM BİLGİLERİTMMOB Çevre Mühendisleri Odası Ankara Şubesi
Hatay 2 Sokak No:24/16 Kızılay - Çankaya / ANKARA
TEL: 312 419 80 76
FAKS: 312 419 80 74
E-POSTA : cmoankara@cmo.org.tr

Ben beğendim, gidilir bence? Film seçer gibi eğitim seçer olduk.