A-2 tipi mühendislik akustigi sertifika programı

Tarık Can

Genel Yönetici
Genel Yönetici
A-2 Tipi Muhendislik Akustigi Sertifika Programi 12-16 Eylul 2009
tarihleri arasinda gerceklestirilecektir.

Egitim ile ilgili detayli bilgi asagida yer almaktadir:

Sure: 26 Saat

Son Basvuru Tarihi: 9 Eylul 2009

Egitim Tarihi: 12-16 Eylul 2009

Egitim Programi:

Cumartesi : 09.30 - 16.30 / Pazar : 09.30 - 16.30 / Pazartesi : 09.30
- 16.30 / Salı : 09.30 - 16.30 / Çarşamba : 09.30 - 10.30

Ucret (KDV Dahil): 590 TL

Yer: ODTU Surekli Egitim Merkezi

Katilimci Sayisi: 25 Kisi

Kimler Katilabilir: Cevresel Gurultunun Degerlendirilmesi ve Yonetimi
Yonetmeligi'nin uygulanmasindan sorumlu kurum ve kuruluslardan (Cevre ve
Orman Bakanlıgi, yetki devri yapilan belediye ve Il Cevre ve Orman
Mudurlugu) saha olcum calismalarini yuruten, denetim, sikayetlerin
degerlendirilmesi ve izin/onay kapsaminda raporlari inceleyip
degerlendirilmesinde calisacak universitelerin 4 yillik fakultelerinden
mezun olanlar bu programa katilabilir.

Sertifika programina kesin kayit yaptirmak icin, oncelikle egitim
programinda yeterli kontenjan olup olmadigini telefonla teyid etmeniz
gerekmektedir.

Her 2 grup icinde, kontenjanlar dolduktan sonra kayit kabul edilmeyecektir.

M. Arzu ARUNTAS
ODTU Surekli Egitim Merkezi
www.sem.metu.edu.tr
Tel: 90 312 210 35 46
Faks: 90 312 210 79 61

Fatih Çoban

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Önümüzdeki aylarda A-2 tipi mühendislik akustiği eğitimi verecek yerler hakkında bir bilgisi olan var mı ? Gelecek yıl içerisindeki en kısa zamanda bu eğitimi verecek yerler hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa memnun olurum.

Selamlar.

hinay

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Fatih Bey; A-2 Tipi Mühendislik Akustiği Eğitimi Çevre Mühendisleri Odası Birimlerinde düzenli olarak gerçekleştirilmektedir. 30 Kasım- 3 Aralık Tarihlerinde Antalya Temsilciliği , 4-7 Aralık Tarihlerinde Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi ve tarafından A-2 Eğitimi gerçekleştirilecektir. İzmir Şubesinde talepler doğrultusunda Ocak-Şubat Ayı içerisinde planlanmaktadır.

E. Helil İNAY KINAY

İrem Bengisu Erol

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Ben bir gıda fabrikasında çevre mühendisi olarak çalışıyorum. Gürültü konusununda da belli yerlerde sınırı aşan bir yer burası.

Merak ettiğim şey, bu sertifikaya sadece gürültü ölçümü yapan lab.da çalışanlar mı ihtiyaç duyuyor? Yani demek istediğim ben de alsam, firmamın ölçümlerini vs. yapabilir miyim?

Teşekkürler

diienayzed

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Ben bir gıda fabrikasında çevre mühendisi olarak çalışıyorum. Gürültü konusununda da belli yerlerde sınırı aşan bir yer burası.

Merak ettiğim şey, bu sertifikaya sadece gürültü ölçümü yapan lab.da çalışanlar mı ihtiyaç duyuyor? Yani demek istediğim ben de alsam, firmamın ölçümlerini vs. yapabilir miyim?

Teşekkürler
siz kendi içinizdeki denetimi android yada ios tabanlı telefonunuza indiriceğiniz bir gürültü ölçer ile yapabilirsiniz ve gerekli bölgelerde zaman zaman kkd kullanı için karar alabilirsiniz ancak her sene düzenli olarak isgümden ortam ölçümlerini yapıp kayıt altında bulundurmanız gerekmektedir ve sizin yararınızadır.

Fatih Çoban

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Fatih Bey; A-2 Tipi Mühendislik Akustiği Eğitimi Çevre Mühendisleri Odası Birimlerinde düzenli olarak gerçekleştirilmektedir. 30 Kasım- 3 Aralık Tarihlerinde Antalya Temsilciliği , 4-7 Aralık Tarihlerinde Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi ve tarafından A-2 Eğitimi gerçekleştirilecektir. İzmir Şubesinde talepler doğrultusunda Ocak-Şubat Ayı içerisinde planlanmaktadır.

E. Helil İNAY KINAY
Teşekkürler , takip edeceğim.

Enise A.

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Arkadaşlar belge hakkında tam bilgi verebilecek olan var mı ?

Sevinç

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kısaca şöyle, eğer bir laboratuvarda gürültü ölçümü, rapor hazırlama birimlerinde çalışacaksanız yada Çevre Şehircilik Bakanlığı birimleri ile yetki devri yapılmış Belediyelerde çalışacaksanız bu belge işinize yarayacaktır.
Eğitim süresi 4 gün olmakla beraber Çevre Mühendisleri Odası birimleri eğitim düzenlemektedir.
Daha fazlası için Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliğine bakabilirsiniz.

Enise A.

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kısaca şöyle, eğer bir laboratuvarda gürültü ölçümü, rapor hazırlama birimlerinde çalışacaksanız yada Çevre Şehircilik Bakanlığı birimleri ile yetki devri yapılmış Belediyelerde çalışacaksanız bu belge işinize yarayacaktır.
Eğitim süresi 4 gün olmakla beraber Çevre Mühendisleri Odası birimleri eğitim düzenlemektedir.
Daha fazlası için Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliğine bakabilirsiniz.
Peki çok teşekkür ederim, belgeyi almak işimize yarayacak gibi o zaman

Sevinç

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Bencede işinize yarar, ayrıca eğer Gürültü Haritası hazırlama gibi bir projede çalışacaksanız B-1 belgesine ihtiyac duyacaksınız. A2 belgesini almadan b1 e katılamıyorsunuz.

Enise A.

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
A2 ne demek oluyo peki var mı bi açıklaması ,ilk aşama o mu oluyo ?

Yukarı Alt