• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

A.A.T. Proje onay dosyalarında - Koordinatör

Hatice SAVAŞ

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
BAYRAKTAR A.Ş.
Arkadaşlar merhaba 2012/9 atıksu arıtma/derin deniz deşarjı tesisi proje onayı genelgesi gereğince yapılacak olan arıtma tesislerinin, proje onay dosyalarının hazırlanması için koordinatör imzası gerekmektedir. koordinatör olan kişinin ek1 dosyasına imza atabilmesi için 8tane bakanlıktan dosya onaylatmış olması şartı vardır, bu konuda mağduriyet yaşayan firmalardan biri olarak buna çözüm bulmaya çalışıyoruz, bu konuda ek1 için koordinatör desteğine ihtiyacımız var, bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan destek bekliyoruz. saygılar

Fatih selam, istediğin projeyi dwg göndereceğim, boyut büyük link olarak göndereceğim,

bu arada diğer arkadaşlar bana mrtuncel@hotmail.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

murat mesajını okudum , proje yapım konusunda ufak çaplı firma bilmiyorum , projeniz varsa koordinatör olarak imzalama konusunda yardımcı olabilirim ancak

Arkadaşlar benim bildiğim kadarıyla koordinatör sözleşmeli değil sigortasının imza attığı şirket tarafında yatırılıyor olması gerekiyor.

D) Onaya sunulan projeler; bir mühendis koordinatörlüğünde, atıksu sektöründe biri üç yıl tecrübeli iki çevre mühendisi ile tip ve büyüklüğüne göre, idarenin uygun göreceği ilgili mühendislik dallarına mensup, bir mühendis olmak üzere en az üç mühendis (proje koordinatörü hariç) tarafından hazırlanmalıdır.
Proje koordinatörünün; Firma bünyesinde çalışan ve atıksu sektöründe en az beş yıl tecrübeli Çevre Mühendisi olması,
Ek–1 dosyası hazırlayacak proje koordinatörünün; Ek-1 listesinde yer alan işletmelere ait toplamda 8 tane Bakanlıktan Ek-1 ve/veya Derin Deniz Deşarjı proje onayı almış olması,

sözleşmeli olma durumu içinde şöyle biliyorum ki;

Firmada; koordinatör haricinde, istenilen ilgili meslek gruplarından herhangi biri yok ise taraflar arasında Genelgemizin hükümlerine uyulacağının belirtildiği ve hukuki esaslar çerçevesinde hazırlanmış noter onaylı hizmet alımı sözleşmesinin yapılması gerekmektedir.

@Serap Töre Çelik

Benim bildiğim de bu yönde. Sözleşmeli olarak ancak gerekli ve ilgili meslek gruplarından(İnşaat, Elektrik, Çevre müh. vb. gibi) sözleşmeli destek alabilirsiniz. Söylediğimiz gibi; koordinatör firma bünyesinde çalışıyor olması şartı var..

@Serap Töre Çelik

koordinatörü kendi firmanız üzerinden sigortalatmanız gerekir, yada koordinatörün sigortalı olarak çalıstıgı firma ile anlaşıp danışman firma kullanmanız gerekir.

Bakanlık sitesinde aşağıda yer alan duyuru bulunmaktadır.Bilgilerinize.

17.07.2012
Atıksu Arıtma/Derin Deniz Deşarjı Tesisi Proje Onay Genelgesi

2012/9 sayılı Atıksu Arıtma/Derin Deniz Deşarjı Tesisi Proje Onay Genelgesi kapsamında Bakanlığımıza Ek-1 dosyası hazırlayabilecek Proje Koordinatörlerinin bilgileri Genel Müdürlüğümüz web sayfasında yayınlanacak olup, Proje Koordinatörü olma şartını sağlayan kişilerin;
• Diploma Fotokopisi,
• Oda Kayıt Belgesi Fotokopisi,
• Sigorta Giriş Belgeleri,
• Bakanlığımızdan Onayı Alınmış Ek-3 Formu ve/veya İlbank A.Ş.* Tarafından Onaylanmış Projelerin ilgili onay sayfası fotokopileri (8 Adet),
• Çalıştığı Firma ve İletişim Bilgileri,
• Özgeçmiş,
Evrakları ile Genel Müdürlüğümüze başvuruda bulunmaları gerekmektedir.
(*İlbank A.Ş.tarafından; 15 Mart 2012 tarihinden önce onaylanmış projenin ait olduğu yerleşim yerinin onay tarihindeki mevcut nüfusunun 5.000 kişi ve üzerinde olması durumunda ve/veya 15 Mart 2012 tarihinden sonra onay tarihindeki mevcut nüfusunun 10.000 kişi ve üzerinde olması durumunda Ek-1 proje onayı almış olarak değerlendirilecektir.)

Merhaba arkadaşlar,bizde şu anda proje sunma aşamasındayız, projemiz Ek-2 kapsamında değerlendirilmektede. 5 yılın dolmasını bekliyorduk.
Arkadaşlar yeni genelgde(2012/9) işletme sahibi veya müşavir firma, çevre ve şehircilik il müdürlüğüne başvurarak işletmenin bakanlık veri tabanına kaydını yaptırır ifadesi yer almakta. Bu tüm projeler için mi geçerli yoksa sadece Ek-1 tesisleri için mi ? bilgisi olan varmı.
Teşekkür ederim.

arkadaşlar ben az evvel il çevre ile konuştum, ek 2 dosyaları için de aynı kayıt işlemi gerekiyor.çevre bilgi sisteminde kayıt yaptırılması gereken bir bölüm varmış, daha sonra o bilgiler girildikten sonra dilekçe işle başvurulacakmış ve bir kod verilecekmiş, böylece kayıt yaptırılmış olacakmış, biliyorum çok anlaşılır bir yanıt değil ama aldığım bilgiler tam anlamıyla bu şekilde.

Değerli Üyemiz;
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü Müdür ve Müdür Yardımcılarıyla Çevre Mevzuatı ve AAT proje onay genelgesi üzerine 17 Ekim tarihi itibariyle bir takım görüşmeler gerçekleştirilecektir. Bu hususlarla ilgili olarak görüşlerinizi en geç 15 Ekim 2012 tarihine kadar gorus@cmo.org.tr adresine iletmenizi önemle rica ederiz.
Saygılarımızla

TMMOB ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI
11. Dönem Yönetim Kurulu