Aat çalışanları ve meslek hastalıkları

Fatih D.

CMNet Üyesi
Kayıt
31 Mayıs 2012
Mesajlar
117
Beğeniler
141
Şehir
Van
#1
Merhaba,

AAT'ler de karşılaşılan / karşılaşılacak olan, meslek hastalıkları hakkında kısa / uzun vade de yapılması gerekenler ve engelleyici / önleyici tedbirler konularında herhangi bir çalışması olan arkadaşım var mı?

OSGB'lerin bu konuda ki yönlendirmelerinin yetersiz olduğunu düşünen, benim gibi arkadaşların çözüm önerileri nedir acaba?
 

veysel

CMNet Üyesi
Kayıt
28 Eylül 2010
Mesajlar
19
Beğeniler
3
Şehir
İZMİR
#2
Özellikle endüstriyel atıksu arıtma tesislerinde sektörel olarak düşünmekde fayda var diye düşünüyorum; örneğin süt endüstrisi atıksularının arıtıldığı bir tesiste Hepatit ve Tetanozun yanında salmonella ve brusella hastalıklarına kapılma riskide bulunmaktadır. Tesise işe giriş muayenelerinde tüm riskler göz önünde bulundurularak işe giriş muayeneleri yaptırılmalı, aşı kartları takip edilmeli ve kişisel koruyucu donanım kullanımı sağlanmalıdır.
 
Kayıt
22 Mart 2015
Mesajlar
125
Beğeniler
85
Şehir
ADANA
#3
Artıma tesislerinde genellikle Hepatit B aşısı 6 ayda bir yapılmaktadır. (Van iskele atık su arıtma tesisi ). Bu aşıyı sağlık ocakları yapıyor . İlk adımda kan veriliyor ilk aşıdan sonra 6 aylık süreçlerle devam ediyor. Zaten tesisinde bir "risk analizi " yaptırırsan iş güveliği hekimi bu konuda sana yardımcı olacaktır.
 

Şu anda bu içeriği okuyanlar (Üye: 1, Misafir: 0)