• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

AAT Eğitim ve Sınavları Hakkındaki Görüşlerim

gehee

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Diğer
Rezil bir sınav süreciydi. Eğitim rezildi. Videolar şaka gibiydi. Yazılı dökümanlar daha mantıklı bilgiler içerse de pratikte ülkede hiçbir çevre mühendisinin çalışmadığı ilgisi olmayan şeyler anlatılmıştı. Çünkü 90'lı yıllardan kalan çağ dışı müfredat kullanılmıştı.

Sorular ise tam bir fiyaskoydu. PDF dosyasını açmış, bir paragraf içerisinden bir bilgiyi cımbızla alıp çat diye sormuş. Yahu 1200 sayfayı oturup ezberlemem lazım o soruları yapmak için. Benim tesisimde en çok iş kazası olan yer havalandırma havuzu arkadaşım. Senin pdf dosyanda "ızgara ünitesi" yazdığı için benden o seçeneği seçmemi istiyorsun eyvallah da her soru için de bu yapılmaz ki!

Sorular tartışmaya neden olmayacak şekilde net değildi. Sulak alan nedir yahu? D grubuna sulak alan sorup durmuşlar. Kaç kişi sulak alan gördü hayatında burada :) Gerçekten komik. Utanç verici.

Hep söylediğim gibi KPSS puanı ile liyakatsiz atanan insanlara yetki verip bir şey yapmasını isterseniz işte bunu yapar.

Adam diplomasına sahip olduğu meslek dalı hakkında bilgi sahibi değil. İnşallah bir gün sulak alanda çalışmak zorunda kalırsınız mı diyim ne diyim bilemedim.

Yazıklar olsun diyorum. Ben şu anda 200.000 m3/gün debi ile çalışan atık su arıtma tesisinde işletme şefiyim. İhtiyacım olan şeyleri biliyorum. Lanet olası sulak alanlar umrumda değil.

Ayrıca akıl tutulması olan başka bir konu da şu. D sınavına girenler benim gibi büyük tesislerde çalışabilir. Bunu ön görememişler mi anlamadım. Ben büyük bir tesiste çalışıyorum D sınavına girdim. Sorular düşük IQ seviyesine sahipti.

Soruları okurken rahatsız oldum. I,II,III,IV diye seçmeli olanları zaten okurken kör oldum.

Hakkımı helal etmiyorum. Bu kadar insanın ahını aldınız. Adam akıllı yapsaydınız yine dünyanın en zor sınavı olsaydı neyse. Nitrifikasyon sor, dibine kadar sor. Detayın detayını sor yapamayıp kalalım. Alnından öperim ama geri zekalı bir anearobik havuz derinliğini neden ezberleyeyim? Neden kardeşim? Benim havuzlarım 5 metre sen diyorsun ki 6 metre. Yani pdf'i ezberlemek zorunda kaldığımız anlamsız saçma bir sistem. Bunun işletmeyle ne ilgisi var. Tesis tasarım mühendisi sınavı mı bu?

Ne haliniz varsa görün. Sizin saçma sapan belgenizi almayacağım. Yazıklar olsun sizin gibi çevre mühendisine.

Ben çevre mühendisiyim. Okulda bunun eğitimini aldım. Ezber yapan bir robot gibi yetiştirilmedim.