Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aat gereklimi ? görüşünüzü almak istedim

Konu, 'ARŞİV' kısmında Recep Harmandar tarafından paylaşıldı.

 1. Recep Harmandar

  Recep Harmandar CMNet Üyesi

  Kuru Dere yatağından alınan malzemenin Yıkama-Eleme tesisinde yıkanması (Yıkama-Elemeye gelen su doğal kaynak suyu dağdan geliyor) sonucu oluşan atıksu bir kanal vasıtasıyla doğal toprak havuzlarda (3 gözlü ) dinlendirilip dere yatağına deşaj ediliyor . Çıkış suyu gayet iyi ve havuzlarda düzenli aralıklarla temizleniyor( çıkan mil kurutulduktan sonra herhangi bir tehlikeli madde ihtiva etmediği için ruhsatlı alan içerisinde depolanıyor ) .

  Yalnız ;
  Çevre Yönetim Planında : Sistemde 10 m3 kapasiteli havuz mevcut olup, yıkama sırasında süzülen sular tekrar havuza döndürülerek geri kazanımı sağlanacaktır denilmiş .

  KUM ÇAKIL VE BENZERİ MADDELERİN ALINMASI, İŞLETİLMESİ VE KONTROLÜ YÖNETMELİĞİ Madde 6

  h) Kumun yıkanması esnasında kimyasal madde kullanılmış ise oluşan atık sularının bertarafı ilgili mevzuat çerçevesinde yapılacak olup, alıcı ortama deşarjında yıkama işleminden sonra atık suların alıcı ortama deşarj standartları uygulanır.

  j) Mevcut su kalitesinin 31/12/2004 tarihli ve 25687 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Su Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliğinin ekinde yer alan Tablo-1’e göre su kalite sınıfının belirlenerek, mevcut kalitenin bozulmaması için gerekli tedbirler alınır.

  Bunlara göre nasıl bir yol izlemeliyim .. ÇYP de beyan edileni sağlatatak işin içinden çıkabilirmiyim yoksa o mümkün değilse o toprak hazne uygun olurmu ki olmadığı kesin ne yapabiliriz .. ?
   
 2. Recep Harmandar

  Recep Harmandar CMNet Üyesi

  Fikir beyan edecek arkadaş yokmu ?
   

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.