Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ABD'de bir nükleer reaktör daha alarm veriyor

Konu, 'ARŞİV' kısmında Göksel Kurtuluş tarafından paylaşıldı.

 1. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  Haber - 28 Ağustos, 2011

  ABD’de devam eden Irene kasırgası nedeniyle Calvert Cliff nükleer santralinin bir reaktörü kapandı. Bu, ABD’de bir hafta içinde doğal afetler nedeniyle kapanan üçüncü reaktör.

  ABD'de yaşanmakta olan Irene kasırgasının yarattığı kuvvetli rüzgar, Maryland Eyaleti'nde bulunan Calvert Cliff nükleer santralindeki bir reaktörün kapanmasına neden oldu. Bu, ABD'de bir hafta içinde doğal afetler nedeniyle kapanan üçüncü reaktör. 23 Ağustos Salı günü yaşanan 5,9 büyüklüğdeki deprem ve fırtına da Virginia eyaletindeki North Anna nükleer santralinde iki reaktörün kapanmasına neden olmuştu.

  İrene kasırgasının yaratmış olduğu kuvvetli rüzgarlar, santralde bulunan iki reaktörden birinin büyük alüminyum dış çephe parçasının yerinden kopmasına neden oldu ve parçanın tesisin ana trafosu ile temas etmesi sonucunda bir numaralı nükleer reaktör otomatik olarak kapandı.

  Nükleer reaktörün işletmecisi olan Constellation Nükleer Enerji Grubu 'nükleer reaktörde olağandışı bir olay olduğu' yönünde açıklama yaptı.
   

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?