Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Açık alan ve kentsel dönüşümde toz ile mücadele

Konu, 'ARŞİV' kısmında Jetsis Cevre tarafından paylaşıldı.

?

Açık Alanda Oluşan Tozla Mücadelede bu sistemin etkinliğinden haberiniz varmıydı?

 1. Evet

  66,7%
 2. Hayır

  33,3%
 1. Pulverize toz kontrol sistemleri, Avrupa Birliği Ülkelerinde ve diğer gelişmiş ülkelerde toz ile mücadele de en yaygın ve en iyi teknoloji olarak gösterilmektedir. Ülkemizde IPPC ve AB direktifleri çerçevesinde ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan Pulverize toz kontrol sistemleri en etkin çözüm olarak ilgili kurumlar tarafından yönetmelikler çerçevesinde önerilmektedir.

  Pulverize toz kontrol sistemleri, maden ocakları, yol çalışmaları, tünel kazıları, taş ve kum ocakları, limanlar, kömür depolama sahaları, hafriyat alanları, demir çelik tesisleri, çöp depolama sahaları,kensel dönüşüm de bina yıkımları ve ağaç işleme tesislerinde toz oluşabilecek alanlarda tozları önlemede kullanılmaktadır.

  Jetsis Pulverize Toz kontrol Sistemleri multidisipliner mühendislik branşlarından mühendislerimizce ilk yerli pulverize toz kontrol sistemini IPPC ve AB standartlarında üreterek piyasaya sürmüştür.

  Klasik ve ilkel toz ile mücadele tozlar etkin olarak önlenememesinin yanında aşırı su tüketimi ve çevrenin fazla su tüketimine maruz kalarak çamur oluşmasına neden olmaktadır. Klasik toz ile mücadelede yaklaşık 500-1000 L / dk su tüketimi ve ilkel görüntü oluşturmaktadır. Gün geçtikçe suyun öneminin artması daha az su tüketen ve etkin çözümler sunabilen pulverize toz kontrol sistemlerinin önemini gün geçtikçe arttırmaktadır.

  JETSİS pulverize toz kontrol sistemleri marka ve patent haklarını almış 4 farklı model ile tozun özelliğine ve yoğunluğuna göre özel olarak tasarlanmış nozzları vasıtasıyla oluşturduğu su zerreciği 25 mikron ile 100 mikron arasında olup farklı modellerde 30 - 200 L/dk arası su tüketimiyle toz ile mücadelede etkin olarak kullanılmaktadır.
   

  Ekli Dosyalar:

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...