• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Acil durum eylem planı

Rabia ÖZCAN

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
İLKE ATIK YÖNETİMİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Merhabalar arkadaşlar,
Tanker kazası sonucu çevre şehircilik acil durum eylem planı isg harici çevre mühendisi dışarıdan hazırlayabilir mi bu işletme çevreden muaf konu hakkında bilgisi olan var mı?

Rabia ÖZCAN
Merhaba,

Öncelikle geçmiş olsun. İlgili yönetmelik:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Madde 15

Yani dışarıdan da hazırlayabilirsiniz. Normalde "işletmeci" hazırlar diye geçse de; işletmeci bu yükümlülüğü başka bir çalışana devredebiliyor.

Ayrıca şu yönetmelikte de "İSG Uzmanı hazırlamak zorundadır" diye bir ibare geçmiyor. Dolayısı ile Çevre Mühendisi de hazırlayabilir:

Teşekkürler. Yalnız şöyle bir durum var benim işletmeyle hiçbir bağlantım yok

Merhaba arkadaşlar,
Çalışmakta olduğum hastanenin mevcut bir genel acil durum planı var. Çevre dosyasında bulunması gereken acil durum planı,çevresel açıdan oluşturulmuş bir plan mı olmalı yoksa mevcut plan kabul edilir mi? Birde sistem üzerindeki planı bastıramıyoruz dolayısıyla dosyaya ekleyemiyorum. Denetime geldiklerinde sistemden acil durum planını göstersem bir sorun olur mu?

Ayrıca hastane için daha önce hiç çevresel risk analizi yapılmamış, yapılması zorunlu mu? Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Şimdiden teşekkür ederim. Bu platformda bütün sorularıma cevap buluyorum, herkes yardımcı olmaya çalışıyor çok teşekkürler :)

Merhaba Cansu Hanım,

Birleşik denetim mi geçireceksiniz, genellikle o dosya listesinde yazdığı için Acil Durum Eylem Planı ister meslektaşlarımız. Orada yer alan Acil Durum Eylem Planı da, esasında Çevresel Acil Durum Eylem Planı'dır. İş Güvenliği Uzmanı tarafından hazırlanan plana dahil edilebilir, ayrı da hazırlanabilir. Şöyle ki ben arıtma tesisleri ile ilgili bir örnek paylaşmıştım, atıklar ile ilgili konularda da siz hazırlayabilirsiniz :)

Atıksu Arıtma Tesisi - Acil Durum Eylem Planı Örneği

Şuan için bir denetim yok ama ben dosyamı sürekli tam bulundurmak istiyorum. Ani denetimlerde olabiliyor.
Tamamdır Cem Bey teşekkür ederim. Hazırlayınca bende paylaşırım. Elbet bir arkadaşa örnek ararken yardımcı olur :)