Acil durum planı örneği

hasret isg

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
3 Ekim 2011
Mesajlar
1
Beğeniler
1
Şehir
SAKARYA
#1
acıl durum eylem planı hazırlamam gerekıyor, toplanma yerleri, acil çıkışlar, yangın tüplerinin yerleri, makinalar vs. gibi fabrika içerisindeki herşeyin planda gösterileceği şekilde... elinde bu tarzda planı olan var mı paylaşabilirse çok memnun olacağım, çok acil çünkü...
 

Serhat Güler

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
26 Nisan 2010
Mesajlar
177
Beğeniler
76
#3
hasret hanım merhaba,

elimde istediğin örneğin çizimi vardı fakat şuan yanımda değil malesef. o yüzden sözlü bir şekilde sorularına cevap vereyim sende ona göre yerleşimini yaparsın. toplanma yerlerini seçerken fabrikanın en güvenli bölgesini tespit etmeye çalış. toplanma yeri sayısı fabrikanın büyüklüğüne ve çalışan sayısına göre 1 den fazla olabilir. acil çıkışlar arası en fazla 60 m mesafeli olsun ki işletme içerisinde kör nokta kalmasın. kazan dairesi veya buna benzer yangın ve patlama riski olan yerlerde tek giriş ve çıkış kapısı olmasın mutlaka bir acil çıkış kapısı eklensin. fabrika içerisi makina parkuru bellidir zaten. yangın tüpleri ile ilgili yerleştirme yaparken 2 yangın tüpü arasındaki mesafe 15 m' yi geçmesin. makaralı yangın söndürücü varsa bu standarta dahildir.

ayrıca acil durum eylem planı üzerinde sığınak yeri belirle ve oklar ile sığınağa nereden gidileceğini göster. kriz merkezini işaretle. şimdilik aklıma gelenler bu kadar. umarım yardımcı olur.
 

Yukarı Alt