• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

ACİL DURUM ve RAMAKKALA OLAY TABLOSU

Veysel Kılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Gökşin İnş. Tic ve San Ltd Şti.
merhaba arkadaşlar;

özellikle şantiyelerde Acil durumların, kazaların tutanak altına alınması, olayların nedenlerinin araştırılması ve tekrarlanmaması için gerekli tedbirlerin alınması çok önemlidir. çoğu zaman bir çok olayı amirlerimize haber vermeden geçiçtiririz. aslında kendimize en büyük zararı yapmış oluruz farkında olmadan. bu tür acil durum ve kazalarla ilgili örnek bir form ekledim.

birde ramakkala dediğmiz bir olay vardır ki oda çok önemlidir. "kaza geliyorum demişti " dediğimiz olaylar vardır. ramakkala olayları ; mesela bir yerden düşecektinizde son anda kendinizi toparladınız düşmediniz, kaza olmadı ama bir korku yaşadınız. araç devrilecekti ama son anda kurtardı, yani kaza olmadı ama olacaktı. işte bu tür olayları rapor altına almalıyız ki kazaların olmasını önlemiş olalım. neden düşecektinizi sorgularsak sorunu bulmuş oluruz ve siz düşmediniz ama sizden sonrakinin düşmeme garantisi yok. onun için sizden sonrakide düşmesin diye tedbir alınmalıdır. tedbir almak için illa birinin düşmesi gerekmiyor.

bu tür olaylarında takip edildiği bir formu da ekliyor,

herkese kazasız sağlıklı günler diliyorum.

Ekli dosyalar

• F-YS-24 Ramakkala Olay Takip Tablosu.xls
    162.5 KB · Görüntüleme: 111
  • F-YS-23 Acil Durum ve Kaza Tutanak Formu.xls
    175 KB · Görüntüleme: 98