• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Acil yardım ambalaj atığı beyanı

İPEKCAN

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ges
Merhaba firmanın ambalaj atığı bildirimini yapmam gerekiyor. Ancak daha önce yapmadığım için hesaplama yapamıyorum. Ek5 nasıl doldurulur hesaplamalar nasıl yapılır yardımcı olabilecek biri var mı?
Firmaya gelen ürünlerde kağıt gibi atıklar oluşuyor bunları geri dönüşüm firmasına gönderiyoruz bunlarıda bildirmek gerekiyor mu

Aldığın ambalaj miktarlarını ve türlerini piyasaya sürdüğün miktarları temin etmen gerekir önce.

hesaplamayı şöyle yapacaksın 2 ile 4 ü çarpıp 8 e böleceksin çıkan sonucu önce 0,2 ile çarpıp sonra yine çıkan sonucu 2 ile bölecek ve buradan çıkan sonucu da 10 ile çarpacaksın ve elde ettiğin 1 sayısı ile firmanın 2014 yılı içinde almış olduğu ambalaj miktarını çarpıp temin edilen ambalaj miktarına ulaşacaksın. desem de inanma :))))))))

firmanın ürünlerini satmak için ithal ettiği ve yurt içinden aldığı ambalaj miktarlarını kg olarak ambalaj türüne göre (plastik, kağıt, metalik vb.) piyasaya süren formuna gireceksin, ihraç ettiğini ihraç edilen kısmına, iç piyasaya satılanı piyasaya sürülen kısmına gireceksin zaten sisteme de seni yönlendirecek. yani senin bir hesap yapmana gerek yok. yapacağın hesap kaç kg nerden girmiş kaç kg nereye çıkmış onu yazmak

Streç film, kayış vb. ambalaj malzemelerini girmek gerekir mi?
Dönem başı stok vb. hesaplar var onları tam bilmiyorum o yüzden sorma gereği duydum:)
Geri dönüşüm firmasına gidenleri hesaba katacak mıyız? Katacaksak nereye yazacağız.

geri dönüşüme gidenler firelerdir onlar eğer kontamine olmamışsa tehlikesiz atıktır kontamine olmuşsa tehlikeli atıktır bunları piyasaya sürülen ambalaj olarak değerlendiremezsin. streç filmler pe veya pp dir onları bir ürüne sarıp ürünü satmışsan ve kayışı da dışına geçirmişsen ambalaj olarak bildireceksin

geçmiş yıllarda bildirimde bulunulmamış. İlk alım tarihinden itibaren yapılması mı gerekli?
Dolduracağım Ek 5 B1, Ek 5d yi mi dolduracam sadece

@İPEKCAN
İpek hanım EK-5 için (Dönem Başı Stok+ Temin ettiğiniz ambalaj miktarı(kg) - Piyasaya sürdüğünüz miktar (kg)= Dönem sonu stok )
dönem bası stok sıfır girin daha önce beyan olmadığı için Ek5 - B1 de satış ambalajı seçip temin ettiğiniz ve piyasaya sürdüğünüz miktarı giriyorsunuz. Sonra stok miktarını seçip dönembası ve sonu miktarını girin
Ek5 - D ambalaj aldığınız firma ve cinsi ve miktarı girip bitiriyorsunuz
son olarak onaylayıp gönderiyorsunuz. kolay gelsin