• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Acil yardım gfb yenilenmesi hk

sawyer20172017

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
aaa
Merhabalar , gfb almış tesisimizin 1/3 oranında kapasite artışı oldu ve çok yakın tarihli tüm emisyon ölçümleri yapıldı , izin lisans yenilenmesi içinde 30 gün kadar vaktimiz kaldı ,
Şimdi yönetmeliğe göre gfb sürecine yeniden başvurmamız gerekiypr , emisyon ölçümü geçerli midir çünkü Yeni tarihli ve bu süreçte izin lisans yenileme için 30 gün geçerse problem olur mu böyle bir durumla karşılaşan arkadaşlardan acil yardım bekliyorum teşekkürler

@sawyer20172017 Merhaba, kapasite artışı varsa önce çed e başvurmanız gerekir. Hatta artışı yapmadan önce ÇED görüşü almanız gerekliydi.Eğer ölçümler artıştan sonra yapıldıysa 1 yıllık raporları kabul ediyorlar genellikle. Eğer izin yenileme sürecini kaçırırsanız yine gfb den başlamanız gerekiyor.

Madde 11
(6) İşletmede ikinci fıkranın (a) bendi dışında belirtilen değişikliklerin geçici faaliyet belgesi alınmasına müteakip çevre izin ve lisans başvurusu öncesinde gerçekleşmesi durumunda bir defaya mahsus olmak üzere geçici faaliyet belgesi yenileme işlemi yapılır.

GFB aşamasında zaten emisyon ölçüm raporu istenmiyor. Bu nedenle yeni GFB alındığında belge geçerlik süresi 1 yıl olarak yenilenecektir. Dolayısıyla izin/lisans başvurusu için tekrar 6 ay süreniz olacaktır.

(Böyle bir durumla karşılaşmadım ancak yönetmeliği bu şekilde yorumluyorum.) @sawyer20172017

@sawyer20172017

GFB aldıktan sonra 180 gün içerisinde yenileme yapılabilmektedir. Sizin için kötü olan durum son 30 gün kalmasıdır. Yenileme başvurusu yaptıksan sonra başvuru 30 gün sonra iade edilir ve yeni gfb yi alamassanız devamında çevre izin başvurusu yapamazsınız. Bu durumda da bir defaya mahsus cezalı bir şekilde izin/lisans bedelini ödeyerek yeniden gfb almanız gerekir. Kısacası, gfb yenileme yapacaksanız mutlaka yeni belgeyi almanız gerekiyor. Mevcut gfb nin iptal edilmemesi için bu durum şarttır. Umarım açıklama faydalı olur.

@emelkarakulak

Merhaba,
Belirtmiş olduğunuz gibi 1/3 fazla üretim kapasitesinde artış var ise tesis gfb sürecinden başlamaktadır.

@neriman sert

Ne kadar bir kapasite artışı yapacaksınız?
ÇED Görüşü aldınız mı?

siz sistemde GFB başvurusunu seçin oradan GFB Yenileme demelisiniz. Ancak güncel ÇED görüşünü de sisteme yüklemeniz lazım (kapasite artışına göre verilen çed görüşünü)

@neriman sert
Kapasite artışınız 1/3 oranında artacaksa çevre izninizi yenilemeniz lazım. Kapasite raporu çıktıktan sonra sistemde Çevre İzni Yenileme başvurusu yapacaksınız. Ancak 1/3 oranında artış yoksa yenileme yapmanıza gerek olmaz.
Siz şuan kapasite artışı için ÇED Görüşünü yenileyin. Kapasite artışı olacaktır, Tekrar Çed Yönetmeliğine göre değerlendirilmenin yapılmasını arz ederim şeklinde bir dilekçe yazmalısınız.