• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Adres Farklılığı Çevre İzni Alınması

Kayıt
18 Şubat 2011
Mesajlar
243
Beğeniler
93
Şehir
Gaziantep
#1
Arkadaşlar danışmanlığını yaptığım firmalardan biri iki farklı parselde yer almakta olup iki farklı adresi vardır. Firma iki parsel üzerine tek duvarla çevirilmiş yani iki parsel birleştirilerek tek firma olarak kullanılmaktadır.
1 nolu parsel kapı no: 28
8 nolu parsel kapı no: 26

Kapasite raporunda 28 nolu adresi yer almaktadır.
Kanal bağlantı izninde 1-8 parsel için alınmıştır.
İki parsel için ayrı ayrı Yapı Kullanım İzni mevcuttur.
ÇED muafiyeti 28 nolu adres için 1-8 parselleri olarak ayrı ayrı alınmıştır.


Vergi No ve Firma adı aynı olan bu tesis için 28 nolu adres için tek çevre izni alınması yeterli midir?
 
Kayıt
31 Temmuz 2011
Mesajlar
78
Beğeniler
11
#3
gfb başvurusunda en çok karşılaştığım sorun adres sorunu. belgelerde ki adresler birbirinden farklı dilekçe vererek düzeltmeye çalışıyorum. tesisin yeri aynı olmasına rağmen adres sürekli değişmiş. bununla ilgili dilekçeyle düzeltmek yerine belediyeden adreslerin değişim sürecini gösteren bir belge temin edebilir miyim? konuyla ilgili düşüncesi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
iyi çalışmalar.
 

srkdgns

CMNet Üyesi
Kayıt
6 Eylül 2012
Mesajlar
14
Beğeniler
5
#4
Şirketlerdeki Adres değişikliği beyanlarında Belediyelerden alınan yazılar tekil olarak yeterli görünmüyor Bakanlıkça Özellikle Ticaret Sicil gazetesi ve Vergi levhasında ki adreslerin aynı olması gerekmekte. Bu adresle başvuru yapıldığında sorun olmuyor.
 
Kayıt
31 Temmuz 2011
Mesajlar
78
Beğeniler
11
#5
ticaret sicil gazetesindeki adresle dıger belgelerdeki adresler farklılık gösteriyor. mesela yapı kullanma izin belgesindeki farklı kapasitedeki farklı vs. birinde cadde ismi var birinde sadece mevkii yazılmış. o zaman sicil gazetesine göre hepsini baştan mı düzenlemem gerekiyor? bir kaç belgede adres değişikliği için başvuru yaptım fakat çok uzun bir süreç gerektiriyor bir aydır cevap bekliyorum.
 

srkdgns

CMNet Üyesi
Kayıt
6 Eylül 2012
Mesajlar
14
Beğeniler
5
#6
Yapı kullanma belgesindeki adres Farklı olması normal o belgeler genellikle çok eski olabiliyorlar semtin, sokağın ismi değişmiş olabilir. İşletmenin yerini belirten belediyeden alınmış yazı yeterli olabilir. Ama değim gibi ticaret sicil gazatesindeki adresle aynı olması gerekir. Gazatede imalet yapılan yerin adresi açık olarak beyan edilmesi gerekmekte. Eğer vergi levhasıdaki farklılık çok fazla etkilememekte Ticaret Sicil g. adres değişikliği olarak kabul edilmekte.