Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Adres Farklılığı Çevre İzni Alınması

Konu, 'ARŞİV' kısmında Murat Akyüz tarafından paylaşıldı.

 1. Murat Akyüz

  Murat Akyüz CMNet Üyesi

  Arkadaşlar danışmanlığını yaptığım firmalardan biri iki farklı parselde yer almakta olup iki farklı adresi vardır. Firma iki parsel üzerine tek duvarla çevirilmiş yani iki parsel birleştirilerek tek firma olarak kullanılmaktadır.
  1 nolu parsel kapı no: 28
  8 nolu parsel kapı no: 26

  Kapasite raporunda 28 nolu adresi yer almaktadır.
  Kanal bağlantı izninde 1-8 parsel için alınmıştır.
  İki parsel için ayrı ayrı Yapı Kullanım İzni mevcuttur.
  ÇED muafiyeti 28 nolu adres için 1-8 parselleri olarak ayrı ayrı alınmıştır.


  Vergi No ve Firma adı aynı olan bu tesis için 28 nolu adres için tek çevre izni alınması yeterli midir?
   
 2. Yusuf Dulda

  Yusuf Dulda CMNet Üyesi

  En doğrusu Çevre Müdürlüğüne görüş sormanız olacaktır..
   
 3. Müberra Kaşkaya

  Müberra Kaşkaya CMNet Üyesi

  gfb başvurusunda en çok karşılaştığım sorun adres sorunu. belgelerde ki adresler birbirinden farklı dilekçe vererek düzeltmeye çalışıyorum. tesisin yeri aynı olmasına rağmen adres sürekli değişmiş. bununla ilgili dilekçeyle düzeltmek yerine belediyeden adreslerin değişim sürecini gösteren bir belge temin edebilir miyim? konuyla ilgili düşüncesi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
  iyi çalışmalar.
   
 4. srkdgns

  srkdgns CMNet Üyesi

  Şirketlerdeki Adres değişikliği beyanlarında Belediyelerden alınan yazılar tekil olarak yeterli görünmüyor Bakanlıkça Özellikle Ticaret Sicil gazetesi ve Vergi levhasında ki adreslerin aynı olması gerekmekte. Bu adresle başvuru yapıldığında sorun olmuyor.
   
 5. Müberra Kaşkaya

  Müberra Kaşkaya CMNet Üyesi

  ticaret sicil gazetesindeki adresle dıger belgelerdeki adresler farklılık gösteriyor. mesela yapı kullanma izin belgesindeki farklı kapasitedeki farklı vs. birinde cadde ismi var birinde sadece mevkii yazılmış. o zaman sicil gazetesine göre hepsini baştan mı düzenlemem gerekiyor? bir kaç belgede adres değişikliği için başvuru yaptım fakat çok uzun bir süreç gerektiriyor bir aydır cevap bekliyorum.
   
 6. srkdgns

  srkdgns CMNet Üyesi

  Yapı kullanma belgesindeki adres Farklı olması normal o belgeler genellikle çok eski olabiliyorlar semtin, sokağın ismi değişmiş olabilir. İşletmenin yerini belirten belediyeden alınmış yazı yeterli olabilir. Ama değim gibi ticaret sicil gazatesindeki adresle aynı olması gerekir. Gazatede imalet yapılan yerin adresi açık olarak beyan edilmesi gerekmekte. Eğer vergi levhasıdaki farklılık çok fazla etkilememekte Ticaret Sicil g. adres değişikliği olarak kabul edilmekte.
   
  Müberra Kaşkaya bunu beğendi.
 7. Müberra Kaşkaya

  Müberra Kaşkaya CMNet Üyesi

  teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.
   
 8. srkdgns

  srkdgns CMNet Üyesi

  Umarım Yardımcı olabilmişimdir...
   
  Müberra Kaşkaya bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?