• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

AEEE Tesisi Denetim?

Orhan Eskicioğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ALMERGROUP- AYTEMİZ PETROLCÜLÜK TİC. LTD. ŞTİ.
Arkadaslar yeni girmiş olduğum tesise , Ankara bakanliktan denetime gelinecek. Böyle bir denetim geçirmiş olan tavsiyede bulunacak olanlara ihtiyacım var.ne sorarlar neler düzeltilmesi gerekir yardimci olursaniz sevinirim

AEEE yönetmeliğini okumanı tavsiye edebilirim orada size düşen yükümlülükleri tespit edip eksiklerin nelerdir, onları kontrol edersen senin için faydalı olacağını düşünüyorum.

Merhaba;

1 - Tesis sızdırmaz zemin , kanallar temiz.

2 - Akü alanı aküler palet üzerinde 5 tane maks dizim.

3- Akümülatör alanı hazne ve notrilizasyon ünitesi doğru bağlanmalı.

4- Kırma makinelerine ait filtreler boş olmalı.
4a- Arındırma sistemlerine ait filtrelerin bertaraf çıkışları olmalı

5- Radyasyon ölçüm raporların doğru ve düzenli olmalı.

6- İş güvenliği için personel ekipmanların tam olmalı.

7- Tesis yerleşim planın bakanlığa sunduğunla aynı olmalı

8- Çevre mühendisin hazır ve nazır olmalı.

9- Uatf ve diğer tehlikesizler için sevk + uatfler hazır olmalı.

10- iso 14001 güncel olmalı 9001 güncel olmalı haliye 14001 9001 e bağlı türkak sertifikalı olmalı.

11- atık taşıma aracın var ise aracın standartlarında olmalı ve hazır olmalı.

12- Atık çıkışına , satışına veya bertarafına yönelik ilgili proses kaynaklarını ve ilgili tesis veya alıcı bilgilerini göstermelisin. Atık aldın işledin ne yaptınız ihraçmı , geridönüşüm odaklı hammadde satışı mı? Yoksa bertaraf mı bunları anlatmalısın.

fiziki şartlar ve uatflerin tam olmalı.

Kolay gelsin.

Merhaba,
Endüstri mühendisiyim, yüksek lisans tezi hazırlıyorum. Konum AEEE geri dönüşüm tesisi yer seçimi. Ancak AEEE geri dönüşüm tesisi yer seçiminde dikkat edilebilecek kriterler özellikler nedir tam olarak bilmiyorum. Ayrıca iller bazıyla e-atık miktarlarına erişemiyorum. Bu konuda yardımcı olabilecek biri, bir kaynak vb. biliyor musunuz acabaa?