• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Agac sanayi arıtma tesisi sorunu

O

omrbtl

10 m3/saat debiye sahip arıtma tesisinde asırı camur var kımyasal havuzdan havalandırma ve bıyolojık arıtmaya kadar da giden bi yuzen camur var !! cıkıs suyunda koı yuksek deger de cıkıyor arıtmayla cok ilgilenen olmamış bende yenı aldım sorumlulugu yapmam gerekenler nelerdir şimdılık camur sorununa ön arıtmada dekantör koyduk daha devreye almadık camurun yuzmemesi ve kımyasalda ve bıyolojık havuzu daha verimlı calıştırmak için onerilerınızı beklıyorum

Cevap: Agac sanayi arıtma tesisi sorunu

çamur sorunu için dekantör aldık yazmışsın önceden çamur uzaklaştırmak için hiçbir yöntem kullanılmamış mı? eğer cevabın evet ise yazdıkların kaçınılmaz ve tesisi yapan firma ile bir görüş bu konuyu bence. neden böyle yapılmış? arıtma konusu hassas ve ciddi bir konu. sorun çözülene kadar üretimi bile durdurmanız gerekebilir gerekirse. yönetimin her zaman seni desteklemesi lazım. tek başına üstesinden gelemezsin.

Cevap: Agac sanayi arıtma tesisi sorunu

tabıkı var ben ayrıntı olarak anlatayım 4 ön cokturme havuzu var ve onların ardına dekantoru yerlestırdık sonra 1 dınlendırme havuzu daha var sonra pac 17 kırec hızlı karıstırıcı sonra anyonık yavaş karıstırıcı kımyasal durultucu ama kımyasal durultucuda bu kadar işlemden sonra bıle asırı camur cıkıyor ordan havalandırma havuzu ordakı bakterinın adınıda veye cınsınıde bılmıyorum sonra bıyolojık durultucu... suda akm yuksek bunuda eklıyım